fbpx

Külalised: Ulrich Thomsen, director; Henrik Puggaard, producer

EUROOPA ESILINASTUS

Gutterbee - rentslimesilased

Gutterbee

Põhivõistlusprogramm

Taani
2019, 90 min
Rež: Ulrich Thomsen
Prod: Ulrich Thomsen, Henrik Puggaard
Sts: Ulrich Thomsen
Op: Anthony Dod Mantle
Muusika: George Kallis
Mont: Søren B. Ebbe, Ulrich Thomsen, Matthew Levy
Os: Antony Starr, Ewen Bremner, W. Earl Brown, Joshua Harto, Clark Middleton
Tootja: Pro Tempore Film
Keel: inglise

Sünopsis

Tere tulemast Gutterbeesse! Selles salapärases Ameerika väikelinnas võib kõik ettearvamatu tõeks saada ja kõik usuvad kellessegi, kelle tühised lubadused võivad nad uuesti järjele aidata. 100% sõltumatu Taani komöödia nimetab end Ameerika vesterniks lustlike saksapäraste nüanssidega, vaimustava operaatoritöö on teinud Anthony Dod Mantle („Rentslimiljonär“, „Dogville“, „127 tundi“).
Ehedalt võluv ja lopsakas satiir viib vaataja vendade Coenite ja David Lynchi stiilis salapärasesse maailma. Kamp värvikalt naiivseid unistajaid elab kommuunis koos hobuste ja ühe valjuhäälse kukega. Neil jagub põnevaid tegemisi niigi, kuid siis otsustavad kaks hädavaresest kauboid hakata pakkuma maitsvaid saksa vorstikesi äsjaavatud restoranis. Paratamatult toob see kadedate ja ahnete kohalike elanike vahel kaasa kavalaid skeemitamisi, külmaverelisi reetmisi ja kõhedust tekitavaid kohtumõistmisi.
Kuulus näitleja Ulrich Thomsen („Perekonnapidu “, „Aadama õunad“, „In a Better World“, „Vennad “, „007 ja liiga kitsas maailm “, „Taevane kuningriik“ ja P. Sorrentino „Uus paavst“) mõnitab oma teises režissöörina lavastatud filmis irooniliselt igisäravat ja paljulubavat Ameerika unistust. Nalja heidetakse nii globaalse soojenemise, rassismi, põllumajanduslike sihtide, identiteedikriisi, homofoobia kui ka liigtarbimise kohta, seda kõike saksa tantsude rütmis ja kantrimuusika helide saatel.
Edvinas Pukšta

Režissöör

Ulrich Thomsen(snd 1963) on lõpetanud Taani Riikliku Teatri- ja Kaasaegse Tantsukooli 1993. Olles osalenud mitmes Taani teatris näitlejana, tegi ta oma filmidebüüdi Ole Bornedali õuduspõnevikus "Öövaht", seejärel sai temast üks tunnustatumaid Taani filminäitlejaid. Ta on töötanud rohkem kui 40 filmis üle kogu maailma. Oma esimese läbimurderolli tegi ta skandaalses Thomas Vinterbergi Dogma-filmis "Perekonnapidu" (1998), mille eest nomineeriti teda Euroopa Filmiakadeemia parima näitleja auhinnaga. Sama tunnustus tuli ka filmi "Vennad" eest, mille eest sai ta San Sebastianis parima näitleja auhinna. "Gutterbee" on Thomseni teine täispikk film režissöörina.

Filmograafia:
In Embryo (2016), Gutterbee (2019)

JÄLGI MEID

KONTAKT

ESITLEJAD

AMETLIKUD PARTNERID

TÄNAME

© 2019 MTÜ Pimedate Ööde filmifestival