fbpx

Pühapäev uurib vaimse tervise tagakambreid, armastuse piiritust ja seda, kui absurdseks saab minna poliitika

Iga päev toome teieni PÖFFi programmi põnevaid leide ja varjatuid aardeid filmitegijatelt, kes on loonud mõjusaid ning silmapaistvaid filme, mida soovitame vaatama minna. Kogu tänast PÖFFi filmikava saad uudistada siin.

Kas poliitilisest satiirist nõretavat “Paljasjalgset keisrit” on üldse võimalik ilma naeru kihistamata vaadata? Milline on maailma animatsioonikunst tänaseks? Ja mida teeb “Sõrmuste isandast” tuntud Hugo Weaving PÖFFi programmis? Küsimusi on rohkem kui vastuseid, kuid valitud filme vastustega õnneks parasjagu.

Pühapäev, 17. november

Paljasjalgne keiser

18:15 Apollo Kino Solaris, Saal 2 Tallink, Tallinn

Humoorikas ja terav poliitiline satiir belglaste kuninga Nicolas III-st, kes toona pidi taevase anomaalia tõttu Istanbulist maitsi kodumaale põgenema. Nüüdseks on Nicolas oma entourage’iga jõudnud Sarajevosse, kus kohalikud harrastusnäitlejad parasjagu Franz Ferdinandi atentaati etendavad. Allegooria uuest ja nihkes Euroopast on justkui puhkus sellises kuurordis, kus kõik peale sinu on ära keeranud.

Bombay roos

20:15 Coca-Cola Plaza, Saal 8, Tallinn

Läbi rikkaliku animatsiooni toob auhinnatud animeerija Gitanjali Rao publikuni Bombay linna migratsiooni, lapstööjõu ning moraalsuse küsimusi. Need on põimitud lendlevate fantaasiatega tegelaste kodukohtadest. Armastus ja usk on Bombays kui roos, mis püüdleb paremuse poole, kaitstes ennast vaid oma okastega. „Gitanjali Rao mängufilmidebüüt on jahmatavalt täpse pildikeelega animatsioon.“ Fiannuala Halligan, Screen

Südamed ja kondid

18:00 Kino Artis, Saal 1, Tallinn

„Südamed ja kondid“ on tundlik lugu. Peaosas Hugo Weaving, keda tunneme filmidest „Sõrmuste isand“ ja „Maatriks“. Fotograafi taustaga Ben Lawrence lahkab oma debüütfilmis sõjakoleduste painet just läbi vendlusloo. Turvatundel ja hingerahul on filmis märgiline roll. Kuidas leida stabiilsus, kui tagataskus pole midagi? Ja kas muserdatud Dan on oma suures majas rohkem „kodus“?

Ja sadas linde

20:15 Kino Artis, Saal 1, Tallinn

Tom, Charlie ja Ted hülgasid ühiskonna aastaid tagasi. Kui piirkonda ähvardavad metsatulekahjud vapustab kolme mehe elu kahe naise saabumine: 80ndates aastates proua, kes on ülekohtuselt kogu eluks hooldusasutusse paigutatud, ja noor fotograaf. Mõtisklusena teemal elu võimalustest väljaspool moodsat tänapäeva, näitab film, et armastust on võimalik leida igas eas.

Hädavale

21:30 Apollo Kino Solaris, Saal 4, Tallinn

atie on tantsija, kes on justkui loodud lavale. Esinemine on tal veres. Tantsimise kõrvalt kogub ta annetusi, et võidelda vähiga. Sellel raskel teekonnal toetab teda tema tüdruk-sõber ja palju anonüümseid annetajaid. Kuid Katie ei olegi tegelikult haige ja ühel päeval ähvardab ta isa tema pettuse avalikkusele teatavaks teha. Kui vale kasvab üle pea, vajub Katie kummalisse topeltellu, suutmata loobuda enda loodud fantaasiamaailmast.

JÄLGI MEID

KONTAKT

ESITLEJAD

AMETLIKUD PARTNERID

TÄNAME

© 2019 MTÜ Pimedate Ööde filmifestival