fbpx

Laupäev mässab kohtusüsteemide labürindis ja kultuslikus uue laine evangelismis

Iga päev toome teini PÖFFi programmi põnevaid leide ja varjatuid aardeid filmitegijatelt, kes on valmis saanud mõjusa ning silmapaistva filmiga. Kogu tänast filmikava saad uudistada siin.

Kui disko ei toida hinge, siis kuhu edasi? Kas kohtumõistmine suudab teha 91-aastasest ontlikust vanahärrast “Visa hinge”? Kuidas ületada hirmu, et saaks elada enda suhtes ausalt? Need ja teised toitvad pähklid leiad alljärgnevatest tükkidest.

Laupäev, 16. november

Disko

21:30 Apollo Kino Solaris, Saal 2 Tallink, Tallinn

Mirjam on võluv diskotšempion, pealtnäha harmoonilisest perekonnast. Paraku jagub perel õnne vaid teistele näitamiseks. Kõrvalseisjad ei näe, et ema nutab öösiti elutoas, taustaks kristlik eneseabi-telekanal. Pereisagi on šarmantne vaid kogukonna kohtumistel. Mirjami usk kõigub ja sporditulemused langevad. Lootuses leida meelerahu, otsib ta teed üha karmimatest meetmetest ja kogukondadest.

Nobadi

21:15 Apollo Kino Solaris, Saal 4, Tallinn

Viinis elav torsakas vanamees palkab afgaani immigrandi oma surnud koera matma – lihtne lugu, mis võib inspireerida lepituse teemat. Nii Heinz Trixner 91-aastase Robertina kui ka Borhanulddin Hassan Zadeh afgaan Adibina teevad tänapäeva šovinismi uurides võimsad näitlejatööd, kus võim liigub pidevalt ühelt poolelt teisele.

Elada

16:30 Kino Artis, Saal 1, Tallinn

Tantsuõpetaja Susi, kes oleks tahtnud lavadel särada, kuid jäi rasedaks; tema alatasa arvutis istuv saamatu ajakirjanikust abikaasa Luca; nende astmaprobleemidega pisitütar; viimasele inglise keelt õpetav punapäine Iiri tütarlaps ning Luca eelmise perekonna varjud – see kõik kokku annab ühe kirju kompoti suhteid, mida film lahti raputama hakkab.

Meie kaks

18:45 Kino Artis, Saal 1, Tallinn

Kõikide teiste arvates on pensionärid Nina ja Madeleine lihtsalt head naabrid ja ei midagi enamat, tegelikult aga on nende kahe salajane armastuslugu kestnud juba aastakümneid. Kui üks ootamatu õnnetus nad teineteisest eemale tõukab, katkeb nende igapäevane side hoobilt ja ühtäkki ei saa nad enam oma elu armastusega koos ühes ruumiski viibida.

Verdikt

20:30 Apollo Kino Solaris, Saal 5, Tallinn

Kasutades dokumentaalfilmi stilistikat, viib debütant Gutierrez meid Filipiinide bürokraatliku kohtusüsteemi lämmatavatesse labürintidesse, kus liiga paljude juhtumite lahendamiseks on liiga vähe inimesi ja lõplik sõna jääb endiselt meestekesksele ühiskonnale. Kuulus Filipiinide režissöör Brillante Mendoza oli Gutierrezi esimese mängufilmi juures konsultandiks ja produtsendiks. Film pälvis Veneetsias „Horisondid“ programmi auhinna.

JÄLGI MEID

KONTAKT

ESITLEJAD

AMETLIKUD PARTNERID

TÄNAME

© 2019 MTÜ Pimedate Ööde filmifestival