fbpx

PÖFF TV uued intervjuud režissööridega, kes oma mõtteid ja muljeid jagavad

Võimalus avardada ja süvendada oma filmialaseid teadmisi läbi süvaintervjuude tänavuse PÖFFi võistlusprogrammi režissööridega, kes jagavad oma käivitajaid ja väljakutseid filmikunsti määratutel maastikel töötades.

Pimedus

Režissöör Emanuela Rossi õppinud Pariisis Erasmuse programmis (Paris VIII, Saint Denis) ja lõpetanud filmiajaloo eriala Bolognas DAMSi ülikoolis. Ta töötas mõned aastad Milanos vabakutselise ajakirjanikuna Itaalia juhtivamates naisteajakirjades (Grazia, Marie Claire, Casa Vogue, D-Donna jne). 2007 tegi ta esimese lühifilmi „The Child of Carla“, mis pälvis tunnustust Itaalia filmifestivalidel. Aastatel 2015-17 oli ta menuka telesarja „Thou Shalt not Kill“ üks autoritest. „Pimedus“ on tema debüütmängufilm.

Pime palgamõrvar

Režissöör Christoph Gampl kirjutas lühilugusid ajakirja Hustler Saksamaa väljaandele ning töötas öösiti vabakutselisena kurikuulsas Berliini Big Sexylandis, samuti nõudepesijana ööelu keskuseks kujunenud restoranis Tres Kilos. Pärast debüütlavastust „The Antman“ (2002) on Gampl töötanud filmi- ja reklaamitööstuses juba üle 15. aasta. Tema produtseeritud on ka 2017. a PÖFFi võistlusprogrammis osalenud film „Mõte ekstaasist“. Tänavu valminud „Pime palgamõrvar“ tähistab tema kolmandat täispikka filmilavastust, mis lavastaja enda sõnul on olnud tema südameprojekt.

Koera surm

Režissöör Matías Ganz ( on lõpetanud Uruguay filmikooli. Pärast osalemist näitlejana Pablo Stolli filmis „Tres“, alustas ta tööd televisioonis, kus kirjutas ja lavastas telesarja „REC“ (2012) ja telefilmi „El Mundo de los Videos“ (2017), mida mõlemat näidati Uruguay riiklikus telekanalis. „Koera surm“ on režissööri esimene täispikk mängufilm.

Ilma suuta tüdruk

Režissöör Can Evrenol lõpetanud kunstiajaloo ja filmiõppe eriala Kenti ülikoolis. Ta alustas karjääri sõltumatu õudusfilmi lavastajana ja väntas oma esimesele lühifilmile “Baskin” hiljem ise samanimelise täispika filmiversiooni, millest sai tema läbimurdehitt, tõstes Türgi õudusfilmi hoobilt maailma žanrifilmi kaardile. Pärast teist mängufilmi “Housewife” tegi Evrenol lühifilmi samuti rahvusvaheliselt edukasse antoloogiaõudusfilmi “The Field Guide to Evil”. Evrenoli kolmas täispikk film “Ilma suuta tüdruk” on ebatüüpiline fantaasiafilm, mis miksib arthouse-kino 1980ndate mainstream-stilistikaga.

Laura Durandi veider tagaajamine

Režissöör Dimitris Bavellas on õppinud filmirežiid Kreekas Stavrakose filmikoolis Ateenas ja Inglismaal Northerni filmikoolis Leedsis. Ta on lavastanud mitu lühifilme, reklaamfilme ja muusikavideosid. Tema esimene täispikk film “Runaway Day” esilinastus Sarajevo filmifestivali ametlikus võistlusprogrammis ja pärast seda Viinis, Edinburghis ja veel mitmel pool üle kogu maailma. “Laura Durandi veider tagaajamine” on tema teine täispikk filmilavastus.

JÄLGI MEID

KONTAKT

ESITLEJAD

AMETLIKUD PARTNERID

TÄNAME

© 2019 MTÜ Pimedate Ööde filmifestival