fbpx

PÖFF Tartu toob vaatajateni olulisimad filmid ja kaasakiskuvad eriüritused

Tartu – heade mõtete linn, ülikoolilinn, Euroopa kultuuripealinn 2024. Lisaks nendele tiitlitele on Tartu eriline ka A-kategooria filmifestivalide maastikul. Üldiselt toimuvad A-klassi filmifestivalid vaid ühes linnas, kuid PÖFF on juba aastaid naelutanud kinoekraanidele ka Tartu publiku pilgu.

Ka sel aastal jõuab tartlasteni parim valik 23. Pimedate Ööde filmifestivali kavast. 15. novembrist kuni 1. detsembrini linastub Tartu väärtfilmikinos Elektriteater ja ajaloolises Athena Keskuse kinosaalis sadakond maailmakino uusimat ja põnevaimat pala. Tartu kinoekraanidele tuuakse kogu debüütfilmide ja põhivõistlusprogramm, aga ka parimad linateosed eriprogrammidest. 

Kärsitute vaatajate ja lühifilmide austajate rõõmuks toob PÖFF Shorts neljal hilisõhtul tartlasteni lühifilmide ralli. Tartu Erinevate Tubade Klubis 21. novembril toimuvas “Öökinos” saab mugavates pidžaamades nautida nii komöödia- kui õudusfilme kuni varajaste hommikutundideni. LGBT+ inimeste armastuslugudest saab osa 23. novembril Elektriteatris seansil “Queer: Lovebirds” ning hilissügise vitamiinilaksu järele tuleb minna 26. novembril. “Late Night Love” provokatiivsed, erootilised ja inimseksuaalsust käsitlevad filmid linastuvad 27. novembril. 

Noortele filmientusiastidele suunatud Just Filmi programm pakub head vaheldust kirjandite kirjutamisele ja matemaatikaülesannete lahendamisele. Paljud seansid toimuvad päevastel aegadel, mistõttu on võimalus tulla kinno terve klassiga ja lasta ennast harida hoopis filmidel. 21. novembril Elektriteatris linastuv “Viimane valge” jutustab 2018. aasta märtsis surnud viimase isase valge-ninasarviku südamliku ja iroonilise loo. Ta polnud küll üksi – teda kaitsesid relvastatud ihukaitsjad, turistid seisid reas, et temaga pilti teha ja teadlased uurisid viise, kuidas liik säilitada – kuid tema väljasuremise põhjus on just inimeste hoolimatus. Film tuletab meelde, et lootus ja tuleviku peitub inimlikus hoolivuses ja siiruses.

Ehkki PÖFF Tartu toob kinosõpradeni väiksema valiku kogu festivali programmist, võib kava siiski silme eest mustaks võtta. Seetõttu toimub kolmapäeval, 13. novembril peamiselt üliõpilastele suunatud Treilerimaraton, kus Elektriteatri eestvedaja Andres Kauts suurde filmisegadusse selgust toob. Üritus toimub Forrestis ja ukse taha ei jäeta kedagi!

PÖFF Tartu Facebook | Instagram

Tartu publikule mõeldud filmisoovitused

Meemaa – Doc@PÖFF

15. novembril kell 20.30 Athena Keskuses

PÖFF Tartu avamisel linastuv aasta üks olulisemaid dokumentaalfilme viib Makedoonia mägedesse, kus tegutseb Euroopa viimaseid naismetsmesinikke. Tema jätkusuutlik majandamine, loodust säästev eluviis – jäta alati mesilastele pool saagist alles! – satub löögi alla, kui naabrusesse kolib perekond, kes sellest ei hooli. Poeetiline, ka visuaalselt kaunis ja suure üldistusjõuga lugu kiiresti kaduvast elulaadist, inimtegevuse ja looduse vahelisest õrnast tasakaalust, mida on hirmuäratavalt lihtne jäädavalt rikkuda.

Rentsimesilased – Põhivõistlusprogramm

25. novembril kell 18 Athena Keskuses

Musta huumori fännidele mõeldud Taani komöödia viib vaatajad salapärasesse Ameerika väikelinna, kus kõik ettearvamatu võib tõeks saada. Kamp värvikalt naiivseid unistajaid elab kommuunis koos hobuste ja ühe valjuhäälse kukega. Neil jagub põnevaid tegemisi niigi, kuid siis otsustavad kaks hädavaresest kauboid hakata pakkuma maitsvaid saksa vorstikesi äsjaavatud restoranis. Paratamatult toob see kadedate ja ahnete kohalike elanike vahel kaasa kavalaid skeemitamisi, külmaverelisi reetmisi ja kõhedust tekitavaid kohtumõistmisi.

Finky – Debüütfilmide võistlusprogramm

30. novembril kell 21 Elektriteatris

Psühholoogiline draama, mis räägib oma eluga ummikus olevast muusikust ja nukumeistrist nimega Finky, kes pärast röövi ja Šotimaale põgenemist loodab keerata oma elus täiesti uue lehe. Kuid paraku ei lähe asjad sugugi nii: Finky satub autoõnnetusse ja jääb selle tagajärjel ratastooli. Ning just siis, kui ta tahab kõigele käega lüüa, värvatakse ta vägivaldsesse ja avangardistlikku tsirkusetruppi. Sealt alates läheb kõik veel kummalisemaks ning piir reaalsuse ja fantaasia vahel hägustub veelgi.

Hirvenahk – Kesköised värinad

16. novembril kell 21.45 Athena Keskuses

Quentin Dupieux toob absurdihuumori austajateni loo mehest, kes ihaleb hirvenahkseid riideesemeid. Mida suuremat kiindumust ilmutab ekstsentrikust ja ennast filmiprodutsendiks valetanud mees hirvenahast riiete vastu, seda kummalisemaks muutub ka tema niigi veider käitumine, ning varsti leiabki publik ennast õndsas teadmises, et nad ei saa mitte kuraditki aru, mis edasi saama hakkab.

Peoloomad – Värsked hoovused

19. novembril kell 21.15 Athena Keskuses

Emma Jane Unsworthi samanimelisel raamatul põhinev hoogne komöödia jutustab loo suureks kasvamisest läbi veiniuima. Laura ja Tyler on tõsised peoloomad, kelle hoog ei rauge ka siis, kui kõik tuled on juba ammu põlema pandud. Nende elupõletav eluviis ja suhtumine on suuresti ka nende sõpruse alus. Kui Laura aga endale poiss-sõbra leiab ja pidutsemisest loobub, on nende kahe sõprus koheselt karil.

Sitapead. Teooria – Moekino 

18. novembril kell 20.45 Athena Keskuses

Värskendav ja haarav dokumentaalfilm, mille teemavalik võib esmapilgul tunduda naljakas ja labane, avab just semiootilises ja kultuurilis-filosoofilises võtmes inimeste käitumismustreid ja ühiskonnas asetleidvaid muutusi. Sitapead on pugenud kõikjale ning tundub, et neid tuleb aina juurde. Nad keeravad meie elu tuksi, aga igal oinal on oma mihklipäev.

JÄLGI MEID

KONTAKT

ESITLEJAD

AMETLIKUD PARTNERID

TÄNAME

© 2019 MTÜ Pimedate Ööde filmifestival