PÖFF Shortsi rahvuslikus võistlusprogrammis võistlevad uusimad Eesti lühi- ja animafilmid

Koguni 17 uut Eesti mängu-, dokumentaal- ja animafilmi tunnustatud filmitegijatelt ja tudengitelt võistlevad PÖFF Shortsi lühifilmide rahvuslikus võistlusprogrammis.

Maailma esilinastuse teevad dokumentaalfilm “Arvasin, et olen Superman” (rež. Rabbe Sandström, Nele Aunap, 2019), režissöör Noah Ambrose’i põnevik “Vahetus” ning Andres Losada draamafilm “Sõlm”.

Balti esilinastusele tulevad teiste hulgas Remi Mazeti “Helin” ning dokfilmid “Oodates imet” (rež. Aljona Suržikova) ja Len Murusalu “Pärandatud mälestused”. Võistluses oleva 4 animafilmi seas on Chintis Lundgreni “Toomas teispool metsikute huntide orgu”, Kristjan Holmi “Elu 24” ja Priit Tenderi “Orpheus”, mis kõik linastusid ka tänavusel Annecy rahvusvahelisel animafilmide festivalil.

Välismaisetel festivalidel auhinnatud filmidest jõudsid võistlusesse “Vanamehe filmi” režissöör Oskar Lehemaa õuduskomöödia “Karv” ning Doris Tääkeri “Andros”, mis pälvis mainekal Encountersi lühifilmide festivalil parima tudengifilmi tiitli.

Lühifilmide ja animatsiooni festival PÖFF Shorts koosneb kolmest võistlusprogrammist: rahvusvahelised võistlusprogrammid lühifilmidele ja animatsioonidele ning üks rahvuslik võistlusprogramm.

PÖFF Shortsi passid on saadaval PÖFFi koduleheküljel. Kogu festivali programm avalikustatakse 8. novembril.

Rahvusvaheline lühifilmide ja animatsiooni festival PÖFF Shorts leiab aset 19.-27. novembrini Tallinnas ja Tartus.

PÖFF Shorts | Facebook | Instagram

Nimekiri kõikidest PÖFF Shorts 2019 võistlusprogrammide filmidest:

SHORTS RAHVUSLIK VÕISTLUSPROGRAMM:

ANDROS. Rež: Doris Tääker, Portugal
ARVASIN, ET OLEN SUPERMAN. Rež: Rabbe Sandström, Nele Aunap, Eesti
CANTE. Rež: Teresa Baroet, Eesti
ELU24. Rež: Kristjan Holm, Eesti
EMME. Rež: Raoul Kirsima, Eesti
HELIN. Rež: Remi Mazet, Eesti
IMET OODATES. Rež: Aljona Suržikova, Eesti
KARV. Rež: Oskar Lehemaa, Eesti
ORPHEUS. Rež: Priit Tender, Eesti
MÄLUPÄRAND. Rež: Len Murusalu, Eesti
SOONLEPA SALADUS. Rež: Mihkel Oksman, Eesti
SÕLM. Rež: Andres Losada, Eesti
SÜDA SÕRVE SÄÄRES. Rež: Eeva Mägi, Eesti
TOOMAS TEISPOOL METSIKUTE HUNTIDE ORGU. Rež: Chintis Lundgren, Eesti, Horvaatia, Prantsusmaa
UUED ALGUSED. Rež: Tanno Mee, Eesti
VAHETUS. Rež: Noah Ambrose, Eesti
VALVURI EVOLUTSIOON. Rež: Dora Lall, Eesti

SHORTS RAHVUSVAHELINE ANIMA VÕISTLUSPROGRAMM

4:3. Rež: Ross Hogg, Suurbritannia, Šotimaa
ARMASTUS. Rež: Mykyta Lyskov, Ukraina
DUERRENWAID 8. Rež: Ines Geißer, Kirsten Carina Geißer, Saksamaa
EI TEA MIS. Rež: Thomas Renoldner, Austria
HAPPEVIHM. Rež: Tomek Popakul, Poola
KOLM ÕDE. Rež: Frédéric Even, Louise Mercadier, Prantsusmaa
KÄES ON KARUDE TUND. Rež: Agnès Patron, Prantsusmaa
LAPSED. Rež: Michael Frei, Šveits
LEST. Rež: Elizabeth Hobbs, Suurbritannia
LIIKUMISED. Rež: Jeong Dahee , Korea
LOLA – ELAV KARTUL. Rež: Leonid Shmelkov, Prantsusmaa, Venemaa
LOSS. Rež: Ryotaro Miyajima, Jaapan
LÄBI RASKUSTE TÄHTEDE POOLE. Rež: Franck Dion, Prantsusmaa
LÜLISAMBAD. Rež: Elisa Morais, María Álvarez, Suurbritannia
MEELDEJÄÄV. Rež: Bruno Collet, Prantsusmaa
ONU THOMASE ARVEPIDAMINE PÄEVADE ÜLE. Rež: Regina Pessoa, Portugal, Kanada, Prantsusmaa
PARACUSIA. Rež: Carolina Sandvik, Rootsi
PURPLEBOY. Rež: Alexandre Siqueira, Portugal
RASKEMEELSUSE FÜÜSIKA. Rež: Theodore Ushev, Kanada
RIVIERA. Rež: Jonas Schloesing, Prantsusmaa
SULAV SÜDA. Rež: Benoît Chieux, Prantsusmaa
SUZANNE’I PORTREE. Rež: Izabela Plucinska, Saksamaa, Prantsusmaa, Poola
SÜMBIOOS. Rež: Nadja Andrasev, Prantsusmaa
TALV VIHMAMETSAS. Rež: Anu-Laura Tuttelberg, Eesti, Leedu, Mehhiko
TRIIGI MIND. Rež: Ivan Rabbiosi, Prantsusmaa
TÄIDETUD ELUGA. Rež: Ivana Bosnjak, Thomas Johnson, Horvaatia
VAIKELU. Rež: Elli Vuorinen, Soome

SHORTS NEW TALENTS VÕISTLUSPROGRAMM: ANIMA

BLIESCHOW. Rež: Christoph Sarow, Saksamaa
GRAVITATSIOON. Rež: Matisse Gonzalez, Saksamaa
HEAD KAVATSUSED. Rež: Anna Mantzaris, Ühendkuningriik
IKKA JUHTUB. Rež: Michaela Mihalyi, David Štumpf, Tšehhi, Slovakkia, Prantsusmaa
KAASLANE. Rež: Chaerin Im, Ühendriigid
LAHUS. Rež: Diana Cam Van Nguyen, Tšehhi
MEID OLI NELI. Rež: Cassie Shao, Ühendriigid
NAHK. Rež: Karolina Borgiasz, Poola
PEITUSEMÄNG. Rež: Barbora Halířová, Tšehhi
SILM SILMA VASTU. Rež: Julia Ploch, Poola
TUULELOHE. Rež: Martin Smatana, Tšehhi, Slovakkia, Poola
TÜTAR. Rež: Daria Kashcheeva, Tšehhi
VANAISA LEMMIK ORIGAMI. Rež: Yihan Wang, Uus-Meremaa
ZORG II. Rež: Auden Lincoln-Vogel, Eesti
ÕUNAKASTE. Rež: Alexander Gratzer, Austria

SHORTS RAHVUSVAHELINE LÜHIFILMI VÕISTLUSPROGRAMM

ARMASTUSEGA, MATTI. Rež: Jarno Lindemark, Soome
ELEKTRILUIK. Rež: Konstantina Kotzamani, Prantsusmaa, Kreeka, Argentiina
JAHT MUSTLASTELE. Rež: Mikkel Andreas Smidt, Taani
JÕULULOOD. Rež: Valeria Sochyvets, Philip Sotnychenko, Ukraina
K. MARX TÄNAV 12. Rež: Irine Jordania, Georgia
KALADE VAIKIMINE. Rež: Hilke Rönnfeldt, Island, Taani, Saksamaa
KAS PIMEDAD VAATAVAD AKNAST VÄLJA? Rež: Bora Topaloglu, Türgi
KAUGUS MEIE JA TAEVA VAHEL. Rež: Vasilis Kekatos, Kreeka, Prantsusmaa
KELL KÜMME. Rež: Samuel Tebandeke, Uganda, Keenia
KESKEL. Rež: Samir Karahoda, Kosovo
KOLETISLIK JUMAL. Rež: Agustina San Martín, Argentiina
KURI SILM. Rež: Leonore Kasper, Saksamaa, Rumeenia
LABASUS. Rež: Balázs Simonyi, Ungari
LÕBUSTUSPARK. Rež: Kaveh Mazaheri, Iraan
PÜHA PEREKOND. Rež: Margarida Lucas, Portugal
SAATANA HARMOONIA. Rež: Dylan Holmes Williams, Suurbritannia
TALLEKE. Rež: Nina Violic, Horvaatia
TANTSIDES SULLE. Rež: Katarzyna Lesisz, Poola
TIVOLI. Rež: Even Hafnor, Lisa Brooke Hansen, Norra, Saksamaa
VEENUSE LIIVAD. Rež: Tony Grisoni, Suurbritannia
VIRAGO. Rež: Kerli Kirch Schneider, Eesti
VÄNDATES PREILI RENA FILMI! Rež: Elvin Adigozel, Prantsusmaa, Aserbaidžaan
ÄÄDIKAVANNID. Rež: Amanda Nell Eu, Malaisia
ÕDE. Rež: Delphine Girard, Belgia

SHORTS NEW TALENTS VÕISTLUSPROGRAMM: LÜHIFILM

APRIKOOSIPUU. Rež: Gideon Van Eeden, Netherlands
APRILL. Rež: Kinsey Zhang, Hiina
ASIAATIDE SALAJANE ÖINE ELU. Rež: KEFF, Ameerika Ühendriigid
IGATSUS. Rež: Cesar Reyna, Eesti
MINA OLEN MACKENZIE. Rež: Artemis Anastasiadou, Ameerika Ühendriigid
MINU PLANEET. Rež: Valery Carnoy , Belgia
NAGU HEA LAPS. Rež: Arian Vazirdaftari, Iraan
RASE MAA. Rež: Haolu Wang, Hiina
TORMINE. Rež: Jeong-gil HAN, Korea
TÄIUSLIK HETK. Rež: Matthew Noydens, Belgia
VAARIKAMEKK. Rež: David Noblet, Belgia
VANEMLIK NÕUANNE. Rež: Benjamin Belloir, Belgia
ÖÖSEL ON KÕIK KASSID HALLID. Rež: Lasse Linder, Šveits

JÄLGI MEID

KONTAKT

ESITLEJAD

AMETLIKUD PARTNERID

TÄNAME

© 2019 MTÜ Pimedate Ööde filmifestival