fbpx

PÖFF mälestab Max von Sydow´it

  • Pimedate Ööde filmifestival mälestab oma elutööauhinna laureaati Max von Sydow´it, kes lahkus siitilmast pühapäeval 90 aasta vanusena.
  • Legendaarne rootsi näitleja pälvis PÖFFi elutööauhinna 2008. aastal.

Sydow sai rahvusvaheliselt tuntuks Ingmar Bergmani filmis „Seitsmes pitser”, kus ta kehastab katkuaja rüütlit, kes mängib Surmaga oma elu peale malet. Kokku tegi ta aastatel 1957–1971 koos Bergmaniga 11 filmi, sh „Hunditund”, „Nägu” ja „Häbi”. 1973. aastal mängis Sydow üheks kõigi aegade parimaks õudusfilmiks nimetatavas „Vaimude väljaajajas”. Bille Augusti filmi „Vallutaja Pelle” ja Stephen Daldry filmi „Erakordselt vali ja uskumatult lähedal” eest kandideeris ta ka Oscarile.

PÖFF on varem Jan Troelli retrospektiivis näidanud diloogiat „Väljarändajad” ja „Uusasunikud”, kus Sydow on ühes peaosas – mõlemad filmid kandideerisid ka Oscaritele. Näitlejana oli Sydow aktiivne veel 80ndates eluaastates, mängides näiteks Thomas Vinterbergi filmis „Kursk” ja sarjas „Troonide mäng” (kolme silmaga ronk). Kokku on tal filmirolle üle saja, lisaks osatäitmised teatrilaval.

JÄLGI MEID

KONTAKT

ESITLEJAD

AMETLIKUD PARTNERID

TÄNAME

© 2019 MTÜ Pimedate Ööde filmifestival