fbpx

PÖFF jõuab Elisa ja Levira vahendusel ka teleekraanidele

Täna startiv 23. Pimedate Ööde filmifestival jõuab lisaks kinosaalidele vaatajateni ka teleekraanide vahendusel, sest PÖFFi suurtoetaja Elisa ja Levira vahendusel jõuab eetrisse PÖFF TV. 

Terve festivali vältel on Elisa on Elisa kaabelvõrgu ja Klassik Üle õhu klientidele kui ka Levira vabalevis kättesaadav PÖFFi telekanal, mille vahendusel on võimalik saada osa A-kategooria filmifestivali melust, hankida juhtnööre festivaliprogrammis orienteerumiseks ning nautida väärtfilme.

Festivali erikanali filmivalikust võib leida näiteks Cannes’i võidufilmi ‘’Poevargad’’, Jim Jarmuschi ‘’Patersoni’’, Soome sõjafilmi ‘’Tundmatu sõdur’’, aga ka Briti kõrgklassi satiiri Sally Potteri filmis ‘’Pidu’’ ja Xavier Dolani menuka linateose ‘’Kõigest maailmalõpp’’.
Kodumaisest kinokunstist on esindatud teiste seas ‘’Kirsitubakas’’, ‘’Minu näoga onu’’,  “Päevad, mis ajasid segadusse” ja ‘’Kuku, mina jään ellu’’. 


‘’Päevad, mis ajasid segadusse’’, rež Triin Ruumet (2016).


Lühimängufilmide seast leiab televaataja Tanno Mee ”Heleni sünnipäeva” ja lühifilmide kassetid ‘’Karikakramäng II’’ ja ‘’PAHA LUGU’’.  Lühidokumentaalfilmidest on näitamisele tulemas visuaalne rännak Ingel Vaikla ”Roosenbergi” näol, Riho Västriku ”Uued naabrid” ning Eestis esilinastuv ”Heakskiit”.

“Kui Levira meeskond suve lõpus PÖFFi tegijatega kohtus, oli kohe selge, et sellel aastal võiks midagi uut ja enneolematut teha. Nii jõudsimegi ideeni luua ainulaadne PÖFF TV. Innovatiivse mõtteviisiga Elisat polnud vaja sekunditki veenda ja nii saigi kolmekesi õlad kokku pandud. Levirale meeldib alati asjadele läheneda kastist välja meetodil,” ütles Levira välitootmise ja tehisintellekti tootejuht Edgar Pravon.


PÖFF TV saatejuhid Joosep Ehasalu, Hanna Aunin, Kristo Kaljuvee ja Liina Kanarbik usutlevad filmitegijaid, festivali programmikoostajaid ning žüriiliikmeid. Kanal vahendab muuhulgas ülekandeid festivali filmitööstuse programmi põnevamatest vestluspaneelidest ja kõrvalüritustest. 

“Oleme seadnud PÖFF TV eesmärgiks tuua kodumaise filmifestivali, mis maailmakaardil juba kanda kinnitanud on, enamal määral ka siinse publikuni, seega ka inimesteni, kel festivalist tavapäraselt osa pole võimalik võtta. Loodan iseäranis, et intervjuud festivali väisavate filmitegijatega on haaravad ka konkreetsete linateoste üleselt ning äratavad huvi festivali rikkaliku programmi vastu,” kommenteeris Triin Kadaja, PÖFF TV koordinaator. 


‘’Roosenberg’’ rež Ingel Vaikla (2017).

Koostöös Eesti Joonisfilmi, Eesti Rahva Muuseumi ja Eesti Rahvusringhäälinguga toob igal festivali päeval teleekraanidele ka midagi kodumaiste animatsioonide seast, sh legendaarseks saanud Priit Pärna, Kaspar Jancise, Heikki Ernitsa, Janno Põldma ja Ülo Pikkovi loomingut, aga ka uuemaid teoseid nagu Mattias Mälgi  ‘’Maasikaõgijad’’.

Saatesarjas “Minu PÖFF. Üks lugu” jagavad festivali korraldustiimi liikmed mälestusi, mida meeldejäävat, liigutavat, humoorikat või tagasivaates huumorikat on juhtunud festivali 23 korraldamisaasta jooksul.
“Igal aastal tuleb PÖFF suuremalt ja võimsamalt kui kunagi varem. Seekord on Elisal suur rõõm tuua koostöös Leviraga vaatajateni PÖFFi telekanal, mis aitab orienteeruda festivali suurepärases programmis ning avada filmide tausta filmitegijate endi poolt,” ütles Elisa sisuhankejuht Toomas Ili

Kanal on heaks võimaluseks PÖFFi mahuka programmiga sammu pidada. Tänavust filmivalikut tutvustavad lisaks intervjuudele nende tegijatega ka filmide treilerid koos sisututvustustega ning pimedatel öötundidel kumab PÖFF TV eetris kinokava, mida oma muusikaloominguga toetavad Eesti artistid Lexsoul Dancemachine, Luurel Varas jt.
‘’Pidu’’, rež Sally Potter (2017).

PÖFF TV käivitub 15. novembril kell 21:00, mil ekraanile jõuab eelmisel õhtul toimunud festivali avatseremoonia Alexela Kontserdimajas. Seejärel püsib kanal eetris terve PÖFFi perioodi vältel kuni suure filmipeo piduliku lõpuni, kui 1. detsembril kantakse üle Vene Teatris toimuv PÖFFi auhinnatseremoonia. 

JÄLGI MEID

KONTAKT

ESITLEJAD

AMETLIKUD PARTNERID

TÄNAME

© 2019 MTÜ Pimedate Ööde filmifestival