fbpx

Keelatud vili on lemmiktoit? PÖFFi filmipalad pahelisuse degusteerimiseks

Kordamööda naeru ja meeleheitega silmi niisutavad ning keeletuks võtvad filmid avastavad iga üks omal moel, mida kõike pahelisuseks sildistame. Konventsionaalsuse šablooni ei sobitu nende filmide tegelastest ükski. Siit leiab nii käredameelseid mässajaid, kes on ennast teadlikult stereotüüpsuse kastist välja rebinud, kui ka murtuid ja tõrjutuid, kelle suurimaks sooviks on olla lihtsalt aktsepteeritud.

Patrick

Must komöödia keskealisest eksistentsiaalses kriisis Patrickust, kes haldab nudistide kämpingut, kus oma keha ja hinge paljastavad kõikvõimalikud karakterid.

Sitapead. Teoora

Filosoofiadoktor Aaron Jamesi samanimelisel raamatul põhinev pealtnäha jantlik dokumentaalfilm, mis mõtestab väga haaravalt ja sisuliselt lahti kultuuriüleseid inimeste käitumismustreid.

Saatan jalge vahel

Turjale kogunenud aastad pole juba pensionieas mehe seksuaalfantaasiaid enda alla matnud, mis nüüdseks lämmatavad oma toksilisuses tema abikaasat igal päevaga üha rohkem.

Moffie – tõrjutu

Kui omasooarmastus on teema, mille lahterdaksid pahede alla, siis see autobiograafilisel novellil põhinev Lõuna-Aafrika sõduri elulugu kaheksakümnendate militaarrežiimis on hea rikastav vaatamine.

Kuldne kinnas

Tõsielusündmustel põhinev sarimõrvari elulugu viinakuradi ja impotentsuse käes vaevlevast mehest, kes hulgub seitsmekümnendate mõrkjalt kõledas Hamburgis ning omamoodi bukowskilikus maailmas.

Tezuka Barbara

Thrilleri sugemetega fantaasiafilm kuulsast kirjanikust põhineb Jaapani manga-isa Osamu Tezuka seitsmekümnendatel ilmunud „Barbaral“, mis on erootika ja okultismiga laetud fantaasiateos täiskasvanutele.

Põleva tütarlapse portree

Cannes’i festivalil Queer-Palmioksa ja parima stsenaariumi auhinna võitnud film avab kahe naise elu ja omavahelist sidet 18. sajandi Prantsusmaa õukonnas.

Hädavale

Tantsija Katie elab topeltelu, millest ühes on ta tantsija ning teises vähihaige. Kummastaval kombel on vähk see, mille neiu välja mõelnud on, et annetusi, tähelepanu ning hoolivust paluda.

JÄLGI MEID

KONTAKT

ESITLEJAD

AMETLIKUD PARTNERID

TÄNAME

© 2019 MTÜ Pimedate Ööde filmifestival