fbpx

Oktoobris soojendame PÖFFiks palavalt armastatud filmidega Tartuffilt

Pimedate Ööde filmifestivali ootuses linastuvad oktoobrikuus Coca-Cola Plazas kaks Tartuffi menukit. Seansse juhatab sisse PÖFFi programmitiim, kes tutvustab juba novembris algava 23. Pimedate Ööde filmifestivali programmi.

Rumal noor süda

Oh neid tänapäeva noori küll, võiks mõni konservatiivsem vaataja nüüd kahe käega peast kinni haarata: 15-aastased lapsed saavad lapse! Las nad haaravad pealegi. “Rumal noor süda” tabab midagi väga olulist meie aja rahutute noorte elust – asjata pole seda esitatud ka Oscarile!

Kui 15-aastane Lenni kuuleb, et tema tüdruksõbrast klassiõde Kiira on rase, ei poe ta vastutusest kõrvale ja otsustab tulevasele lapsele isaks hakata, kuigi ei tea päris täpselt, kuidas see käib. Vaata et üleöö täiskasvanute maailma astuvate noorte suur armastuslugu on täis väiksemaid ja suuremaid tagasilööke, aga kõigi raskuste kiuste paistab tunneli lõpus siiski valguskiir.

Soome režissööri Selma Vilhuneni linateos võitis tänavu ühel maailma nimekamal, Berliini filmifestivalil parima noortefilmi Kristallkaru. On tähelepanuväärne, et seda annab välja žürii, kuhu kuuluvad 14–18-aastased noored ise. Tegu on ühtlasi viimase aja Soome filmikunsti ühe edukama linateosega, mis alustas oma rahvusvahelist levi eelmise aasta lõpus Toronto filmifestivalil.

Peaosades mängivad silmapaistvalt Jere Ristseppä ja Rosa Honkonen, film on valminud Kirsikka Saari stsenaariumi järgi, mille eest autor võitis Soome rahvusliku filmiauhinna Jussi. Kokku kandideeris “Rumal noor süda” tänavu kuuele Jussile, sh parima filmi ja režii kategoorias.

Augustikuisel PÖFFi armastusfilmide festivalil Tartuff, kus “Rumal noor süda” esimest korda Eestis ekraanile jõudis, tõi see Tartu Raekoja platsile ligemale 2300 vaatajat, olles üks festivali populaarsemaid filme. Nüüd on seda võimalik näha teist ja tõenäoliselt viimast korda.


Alati ja igavesti

Filmi autor, Fanny Bräuning, ühineb oma vanemate teekonnaga, otsides vastust küsimusele, kas armastus muutub, kui muutub elu. „Alati ja igavesti” on tema pühendus oma vanematele – intiimne ja hõrk lugu usaldusest ja armastusest, mis võib üle olla ka kõige suurematest katsumustest. Film pälvis Tartuffi publiku lemmikfilmi auhinna.

Kuuekümnendates abielupaar – naine kaelast saadik halvatud – võtab ette Lõuna-Euroopa reisi, et meenutada tormilist noorusaega. Tänavuse PÖFFi armastusfilmide festivali Tartuff publiku lemmikfilm!

Kas te võinuksite arvata, et Tartu armastusfilmide festivali Tartuff vaatajad nimetavad oma lemmikuks dokumentaalfilmi? Ei? Ei julgenud seda teha ka meie, sest tavaliselt on selle au osaks saanud mängufilm. Seda enam rõõmu tulemus aga valmistab: esiteks sellepärast, et see Šveitsi teekonnalugu on tõeline pärl, teiseks sellepärast, kui haritud on meie publik, osates selle ära tunda.

Niggi on fotograaf, Annette oli kunstnik. Oli, sest viimased 20 aastat on ta kaelast saadik halvatud. Kogu selle aja on tema eest hoolitsenud Niggi. Ühel heal päeval otsustavad nad ette võtta pikema reisi. Niggi kohandab spetsiaalselt Annette vajaduste järgi mikrobussi ja sõit võibki alata.

Filmi autor, nende tütar Fanny Bräuning, ühineb teekonnaga, otsides vastust küsimusele, kas armastus muutub, kui muutub elu. “Alati ja igavesti” on tema pühendus oma vanematele – intiimne ja hõrk lugu usaldusest ja armastusest, mis võib üle olla ka kõige suurematest katsumustest.

JÄLGI MEID

KONTAKT

ESITLEJAD

AMETLIKUD PARTNERID

TÄNAME

© 2019 MTÜ Pimedate Ööde filmifestival