fbpx

Mitte ainult filmide vaatamine – PÖFF on loomas jätkusuutlikku haridusprogrammi

Juba täna, 26. novembril, toimub PÖFFi ja Euroopa Filmiakadeemia koostöö raames noorte talentide galaõhtu PÖFF BlackWalk, kus kohtuvad filmitööstuse tipptegijad, kohalikud noored loovtegijad ning tulevased paljulubavad filminäitlejad. Eksklusiivne noorte talentide galaõhtu PÖFF BlackWalk on ellu kutsutud eesmärgiga tutvustada noori silmapaistvaid talente rahvusvahelise filmimaailma ekspertidele. 

Täna õhtul Noblessneri Valukojas aset leidval sündmusel esitletakse kolme kohaliku moelooja – Annika Kiidroni, Liina Liesmenti ja Reila Saarmäe – valitud filmidest inspireeritud minikollektsioone, mis on loodud kostüümikunsti eripärasid silmas pidades. Loomingulist innustust on kolmeosaliste komplektide jaoks ammutatud linateostest “Interstellar” (2014), “Cloud Atlas” (2012) ja “Pretty Baby” (1978). Näha saab mõtisklusi inimese elust siin ja sealpool atmosfääri, mänge tütarlapseliku õrnuse ja naiselikkuse piirimail ning futuristlikke mõjutusi ja holograafilist sillerdust. 

Esitletud kollektsioone hindab kohapeal rahvusvaheline žürii koosseisus: visuaalkunstnik Peter Hjorth, grimmikunstnik Dalia Colli, soengukunstnik Daniela Tartari ning kostüümikunstnikud Mare Raidma ja Ursula Patzak. Žürii hinnangu alusel valitakse välja üks moelooja, keda premeeritakse osalusega tulevase Eesti mängufilmi “KALEV” (2021) produktsioonis. 

Mis aga veelgi olulisem – filmimaailmast kannustatud moeshow’l kulmineerub kaks kuud väldanud koolitusprogramm, mille käigus jagasid alustavatele moeloojatele, grimmi-, juuste- ning videokunstnikele teadmisi ja nõuandeid EFA tunnustatud loovtegijad. Noortele moeloojatele oli nõu ja jõuga mentorina kõrval ka Eesti kostüümikunstnik Ann Lumiste. Galaõhtule eelnenud koolitusprogrammiga soovitakse tekitada ühtne koolitusprogrammide võrgustik, mis tooks kokku juba filmierialal töötavad professionaalid ning noored filmihuvilised. 

Tänavune koolitaja ja PÖFF BlackWalki žürii esimees Peter Hjorth peab taolist ambitsioonikat tulevikuperspektiivi väga oluliseks: “Läksin selle ideega kaasa, sest arvan, et iga aspekt filmitööstuses vääriks ja vajaks tegelikult paremaid haridusvõimalusi.” Hjorth peab tähtsaks mitte õpetada lihtsalt konkreetseid oskusi, vaid ka seda, kuidas kasvatada teadmisi ja luua võrgustikku enda ümber. “Igasugune käsitöö ja kunst on pidevas arengus, mistõttu on äärmiselt oluline koguda laiahaardelisi teadmisi ning puutuda kokku erinevate inimestega,” annab muuhulgas Lars von Trieri filmidele visuaale loov Taani kunstnik nõu enda oskustepagasi pidevaks uuendamiseks. 

Selleaastane projekt on edasiarendus möödunud aastal toimunud PÖFF: Black Catwalkist. Sündmuse peakorraldaja Laura Kurs kinnitab, et tänavune programm on sammu võrra lähemal selleni, milleni tulevikus jõuda soovitakse: “Eesmärgiks on luua jätkusuutlik haridusprogramm meie noortele filmihuvilistele, kuid tõsine töö selle realiseerimiseks on veel ees.” Vaatamata suurele töömahule on Kurs projekti suhtes positiivselt meelestatud: “Tänavust koolitusprogrammi ja sündmust loome tiimiga, kelles peitub vaimustus nii antud valdkonna kui ka enda töö vastu – see on tõeliselt sütitav ning aitab teostada ka pealtnäha kõige raskemad ideed!”. 

Sündmus on osa Pimedate Ööde Filmifestivali filmiprofessionaalidele suunatud Industry@Tallinn & Baltic Event programmist ning Euroopa Regionaalarengu Fondi rahastatud projektist Creative Gate. PÖFF BlackWalk 2019 toimumist toetasid Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS), Toyota Eesti, Balmain Paris Hair Couture Estonia, Tradehouse Ilukaubamaja, Mamma, Red Bull Estonia, Staapli 3 Art Gallery, Saku Läte ja KAFO. 

JÄLGI MEID

KONTAKT

ESITLEJAD

AMETLIKUD PARTNERID

TÄNAME

© 2019 MTÜ Pimedate Ööde filmifestival