fbpx

Mida karantiinis olles vaadata? PÖFFi soovitused #2

  • Parimad eestimaalastele kättesaadavad kanalid, kust karantiinis olles filme otsida.
  • Soovitused, mida valida ja kuidas otsida.

Siin on järg meie eelmisele artiklile, milles jagame näpunäiteid, kuidas karantiiniperioodi kvaliteetse filmikunsti abil kergemini mööda saata.  

Soovitame spetsialistide soovitusi kuulata ning püsida kodus nii palju kui võimalik – paljude inimeste, kaasa arvatud teie enda elu ja tervis võivad sellest sõltuda!

ERR KULTUURIPORTAALI KOROONALEEVENDUSED

“Jeesus juhatab sulle teed kiirteele”

ERRi kultuuriportaal on astunud tänuväärse sammu, avades tasuta vaatamiseks hulk filme. Vaatamiseks tuleb teha Vimeosse kasutaja ning sisestada artiklitest leitav promokood. 

Teiste hulgas saab näha nii PÖFFi elutööpreemia laureaadi Mark Soosaare dokumentaalklassikut “Kihnu naine”, hiljutist afrofuturistlikku ulmefilmi “Jeesus juhatab sind kiirteele”, Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festivalil auhinna võitnud Mattias Mälgu animatsiooni “Maasikaõgijad” ning filmiklassikat nii Eestist kui mujalt.


NETIKINO – EESTI FILMIDE VARASALV

“Hullumeelsus”

Eesti Filmi Instituudi, Apollo Film Productionsi, Allfilmi, Kinoteatri, Kuukulguri, Tallifornia ja Kinofilmi loodud platvorm on tõenäoliselt parimaks kanaliks kodumaisele toodangule.

Kümnete linateoste hulgast leiab näiteks PÖFFil parima Eesti filmi tiitli võitnud ja Eesti ainsa pika filmina Oscarile kandideerinud “Mandariinid” või teisi kodumaiseid kvaliteetfilme nagu “Tõde ja õigus”, “Karikakramäng II” ja “Aasta täis draamat”. 

Eriti eredalt paneb silma särama portaali klassikute osakond, sest siin saab ära vaadata peaaegu kõik Eesti filmiajaloo olulisemad peatükid: “Kevade”, “Hullumeelsus”, “Ideaalmaastik”, “Veelinnurahvas”, “Jõulud Vigalas”, lisaks ka animatsiooni kuldvaramusse kuuluvad “Operaator Kõps”, “Klaabu” ja “Naksitrallid“.


VIDEOLINK – EESTI LEVITAJATE PARIMAD PALAD

“Nobenäpp”

Kodumaised levitajad A-One Films, BestFilm, Estinfilm, Menufilmid ja Must Käsi on leivad ühte kappi pannud ning avanud veebiplatvormi Videolink, kus nad enda maaletoodud väärt kraami jagavad.

Teiste hulgas saab näha nii Taani enfant terrible Lars Von Trieri viimase kümnendi hitte, Cannes’is Kuldse Palmioksa võitnud “Parasiiti” ja “Ruutu”, Ruben Östlundi esimest suurteost “Vääramatu jõud”, Korea meisterlavastaja Park Chan-Wooki rikkaliku ajaloolist erootilist trillerit “Nobenäpp”, PÖFFilgi näidatud zombihitti “Rong Busanisse”, Claire Denis´ lavastatud ulme-art house’i Robert Pattinsoni ja Juliet Binoche’iga “Elu tähtede keskel” või näiteks muhedat Soome ajaloolist poksifilmi “Kõige õnnelikum päev Ollie Mäki elus”.

MUBI – USALDUSVÄÄRNE KVALITEETFILMIDE PLATVORM

“Rääkides puudest”

Rahvusvahelisi voogedastusplatvorme on tänapäeval kümneid kui mitte sadu. Autorifilmide fännidele võiks neist enim huvi pakkuda ehk Mubi, mille pidevalt vahetuv sisu pakub põnevat avastamist iga kord, kui sisse logid. Filmide hulgas leidub nii värskeid festivalipärle kui ka klassikuid, mida sa tõenäoliselt näinud ei ole.

Hetkel torkasid silma näiteks Sergei Eisensteini protežee Stanislav Rostotski ajalooline sõjadraama naistest koosnevast õhutõrjepataljonist “Aga koidikud on siin vaiksed”, Berlinale Hõbekaru võitnud Małgorzata Szumowska “Keha” ja PÖFFilgi näidatud Suhaib Gasmelbari dokumentaalfilmi “Kuritöö on kõnelda puudest” – kino- ja filmikunstiarmastusest autokraatses Sudaanis.


IFFR UNLEASHED – ROTTERDAMI FILMIFESTIVALI PLATVORM

“Korralik naine”

Oma VOD-platformist unistavad tõenäoliselt paljud festivalid (ka meie), kuid vähesed saavad seda endale lubada. Esiletoomist väärib neist enim meie hinnangul Rotterdami filmifestivali kanal, mis on oma rikkaliku ja keskmisest nišilikuma maitse-eelistusega soovitatav ennekõike edasijõudnud vaatajatele, kes ei otsi ekraanil suurte eelarvete pakutavat klantsilu või tuntud nägusid.

Nimekirja vaadates torkab esimesena silma näiteks kriitikute seas kõrgelt hinnatud “Crumbs”, mis on Eestis elava režissööri Miguel Llanso eelmine teos. Hiljuti lõi laineid tema uusim film “Jeesus näitab sulle teed kiirteele”, mida näitasime ka PÖFFil.

Aga miks mitte ka 2017. aastal PÖFFil näidatud Lukas Valenta Rinneri “Korralik naine” (Los Decentes) naisest, kes avastab nudistide salaseltsi või hoopis Korea meistri Hong Sangsoo “Lõputust küünlapäevast” inspireeritud “Päev, mil ta saabub” (The Day He Arrives)?


LOE VEEL:
Mida vaadata karantiinis olles – PÖFFi soovitused

JÄLGI MEID

KONTAKT

ESITLEJAD

AMETLIKUD PARTNERID

TÄNAME

© 2019 MTÜ Pimedate Ööde filmifestival