fbpx

Mida karantiini ajal vaadata? PÖFFi soovitused #3

Karantiini ametliku lõpuni on jäänud veel üle kolme nädala. Loodetavasti…

Paljud meist küsivad tõenäoliselt, miks see karantiin küll nii pikk peab olema? Tegelikult on see pikkus juba selle sõna “karantiin” tähendusse sisse kirjutatud – 14. sajandil katkuepideemia ajal sündinud meetod sai oma nime Veneetsias sündinud reeglist, et võõrad laevad peavad 40 päeva sadamas isolatsioonis seisma. Karantiin ehk quarantina tähendabki Itaalia keeles 40-päevast perioodi.

Selleks, et teie quarantina ladusamalt mööduks oleme kokku pannud järje meie eelmistele karantiinisoovituste artiklitele, mille leiad siit ja siit.

Püsige kodudes (ja lainel)!

Vene kino varasalv

“Ivani lapsepõlv”

Vene Hollywood ehk stuudio Mosfilm avas veebis oma arhiivikino juba aastaid tagasi, aga nüüdseks on valik aga veelgi täielikum, sisaldades ligemale tuhandet linateost, osa neist kullaprooviga, kõik aga tasuta!

Meie kolm soovitust on Andrei Tarkovski esimene film “Ivani lapsepõlv”, PÖFFi elutööpreemia laureaadi Andrei Kontšalovski teine film „Lugu Asja Kljatšinast, kes küll armastas, aga mehele ei läinud” ja üheks parimaks sõjateemaliseks filmiks peetav “Tule ja vaata”. Lehekülg on küll ainult venekeelne, kuid suurel osal filmidest on ingliskeelsed subtiitrid. 


Valge põhjapõder ei hüüa tulles

“Sensuela”

Tahate vaadata midagi erilist, näiteks Teuvo Tulio erootilist melodraamat „Sensuela” (mida näitasime PÖFFil 2017. aastal) – Soome esimest alla 18-aastastele keelatud filmi aastast 1973? Või Erik Blombergi õudusfantaasiat „Valge põhjapõder”, mis lõikas 1953. aastal loorbereid Cannes´i festivalil?

Soome rahvusliku audiovisuaaalse instituudi online-kino pakub tõelisi haruldusi, kokku üle 200 vanema kodumaise mängufilmi, kõik tasuta!


200 kvaliteetdokumentaali

“An Insignificant Man”

Maailma üheks oluliseimaks dokumentaalfilmide festivaliks peetakse Amsterdamis toimuvat IDFA’t, mis mõnesid teoseid ka PÖFFiga igal aastal jagab. Juba mõnda aega on osa nende programmisaadustest olnud tasuta vaatamiseks ka nende koduleheküljel üleval. 

Nüüd on IDFA pannud kriisiajaks üles pandud veel hulga filme ning tehtud on lausa eriprogrammid, näiteks sotsiaalse solidaarsustunde suurendamiseks karantiiniajal või ka lastega vaatamiseks mõeldud teosed.


Valu ja hiilgus rahvusringhäälingus

Antonio Banderas

ETV 2 jätkab väärtkino näitamist Hispaania kino suurkuju Pedro Alamadovari autobiograafiliste motiividega “Valu ja hiilgusega”, mis tõi filmi peaosatäitjale Antonio Banderasele Cannes’i filmifestivalil parima näitleja auhinna ning Oscari nominatsiooni.


MoMA videoloengud 

“The Searchers”

Mida peaks teadma, kui te vaatate B-kategooria filme? Vesterneid? Või Hammeri stuudio õudusfilme? MoMA filmieksperdid harivad teid videoloengute vahendusel.


Mida vaadata karantiinis olles? PÖFFi soovitused #1
Mida vaadata karantiinis olles? PÖFFi soovitused #2

JÄLGI MEID

KONTAKT

ESITLEJAD

AMETLIKUD PARTNERID

TÄNAME

© 2019 MTÜ Pimedate Ööde filmifestival