Lühikesed mässajad

Parimad kunstiteosed nihutavad piire. Need esitavad meile väljakutseid ja panevad meid mõtlema maailmale, milles me elame. Need seavad kahtluse alla meie traditsioonilised vaated. Need näitavad meile, et taevas ja Maa peal on veel palju avastada. Just neidsamu ideid väljendavad oma julgete ja provokatiivsete võtetega programmi „Lühikesed mässajad” lühifilmid. Ent kuigi tihtipeale kalduvad need filmid sürrealismi, on ilmselt vägagi sobiv, et need filmid tegelevad – ajal, mil pärismaailm näib sageli ajuvaba – mitmete oluliste ja pakiliste probleemidega nagu seksuaalsus, Black Lives Matter, sooküsimused ja poliitika.

Käesolevad filmid osalevad Pimedate Ööde Filmifesivali võistlusprogrammis „Põhjusega mässajad”, mis on pühendatud tavapärase filmitootmise võtteid trotsivatele linateostele. Valikust leiab nii tunnustatud filmikunstnikke kui ka uusi tegijaid, kes hakkavad tulevikus kindlasti kinomaailmas ilma tegema.
Igal osaleval lühifilmil on võimalus võita Põhjusega mässaja lühifilmi eriauhind.

Lühikesed mässajad I

Lühikesed mässajad I

Ingliskeelne pealkiri
Rebels With Their Shorts I
Venekeelne pealkiri
Rebels With Their Shorts I
Režissöör
Julia Siuda, Guérin Van de Vorst, Hoda Taheri, Mari Mantela, Ali Mozaffari, R Seventeen, Lucy
Riik
Poola, Belgia, Saksamaa, Soome, Austraalia, Ühendkuningriik
Lühikesed mässajad II

Lühikesed mässajad II

Ingliskeelne pealkiri
Rebels With Their Shorts II
Venekeelne pealkiri
Rebels With Their Shorts II
Režissöör
Péter Lichter, Bori Máté, Caibei Cai, Marius Gabriel Stancu, Ali Gill, Risto-Pekka Blom, Oleksandra Krasavtseva, Henrik Dyb Zwart
Riik
Ungari, Hiina, Itaalia, Ühendkuningriik, Soome, Saksamaa, Norra