fbpx

Kumu näitab filmi linnast, mida külastavad jääkarud

Vaatamata hirmpikale polaarööle ja hulkuvatele jääkarudele elab seal üle 2000 inimese. Miks, uurib Kumu kultuuriteemaliste dokumentaalfilmide sarja järjekordne film, mis toob kolmapäeval vaatajate ette maailma põhjapoolseima linna elu.

USA režissööri Darren Manni filmi „See külm elu” tegevus hargneb Teravmägede suurimal saarel asuvas Longyearbyenis ja selle ümbruses, kust jääb põhjapooluseni kõigest tuhatkond kilomeetrit – kohas, kus jääkarusid on rohkem kui elanikke ja püssita loodusesse ei minda.

„Siin määrab reeglid loodus ja kui sa nende järgi ei käitu, oled surnud,” võtab selle ekstreemse paiga elu kokku üks linnakese elanikest. „Kõik, kes siin elavad, peavad olema natuke hullud,” ütleb teine.

Reisikihku tekitav maaliline film jälgib, kuidas kunagisest monofunktsionaalsest kaevandusasulast on pärast ümbruskonnas tegutsevate kivisöekaevanduste järkjärgulist sulgemist kujunemas turismi- ja teaduslinn – erinevalt lähedal asuvast Pyramidenist, mis seisab pärast Vene kaevurite ja nende perekondade lahkumist hüljatuna. Aga ees ootab veel üks proovikivi – kliima soojenemine.

20. veebruaril kell 18 Kumu auditooriumis aset leidva seansi juhatab sisse ajakirjanik Rein Sikk, kes külastas Longyearbyenit 2012. aastal. Tema muljetest ilmus Eesti Päevalehes ka artiklisari.

Film on ingliskeelne, ilma eestikeelsete subtiitriteta. Sissepääs tasuta.

Kultuuriteemaliste filmide sarja „Kumu dokumentaal” korraldavad Kumu ja PÖFF.

Vaata klippi siit.

JÄLGI MEID

KONTAKT

ESITLEJAD

AMETLIKUD PARTNERID

TÄNAME

© 2019 MTÜ Pimedate Ööde filmifestival