fbpx

Kumu film avab 20. sajandi ühe tuntuma portreefotograafi fenomeni

Me kõik teame neid kuulsaid portreefotosid: Greta Garbo, Maria Callas, Aldous Huxley, Marilyn Monroe… Vähem teame aga mehest, kes on nende autor: Cecil Beaton.

USA režissööri Lisa Immordino Vreelandi film „Armastusega, Cecil”, mis jõuab Kumu kultuuriteemaliste dokumentaalfilmide programmis ekraanile kolmapäeval, annab põhjaliku ülevaate sellest mitmekülgsest loojast, kes polnud mitte ainult oma aja kroonik, vaid kehastas ise 20. sajandi ühiskonna suuri kultuurilisi ja poliitilisi muutusi.

1920. aastatel jäädvustas Beaton aristokraatlike boheemlaste maailma, teise ilmasõja ajal tegutses sõjafotograafina, pärast seda liikus kõrgmoe ja -kultuuri sfäärides, püüdes kaamerasse tähelepanuväärsel hulgal 20. sajandi suurkujusid. Elizabeth II pidas teda oma ihufotograafiks ja Beaton vormis suuresti Briti kuningliku perekonna avalikku kuvandit.

Ta kujundas hulga lavastusi ja filme, võitis „Gigi” kostüümide eest ühe ja „Minu veetleva leedi” kunstnikutöö ja kostüümide eest kaks Oscarit, lisaks neli Tony teatriauhinda. Peale selle oli Beaton osav sulemees, kelle päevikud anti välja juba autori eluajal.
Rikkaliku arhiivimaterjali, päevikute ja kaasaegsete meenutuste vahendusel avaneb südamlik, samas mittesentimentaalne pilt püsimatust esteedist, kes vaatamata läbikäimisele sajandi suurimate loojatega tundis end elu lõpuni üksildasena.

17. aprillil kell 18 Kumu auditooriumis aset leidva seansi juhatab sisse moefotograaf Toomas Volkmann.

Film on inglise keeles ilma tõlketa. Sissepääs tasuta.

Kultuuriteemaliste filmide sarja „Kumu dokumentaal” korraldavad Kumu ja PÖFF.

Vaata klippi siit.

JÄLGI MEID

KONTAKT

ESITLEJAD

AMETLIKUD PARTNERID

TÄNAME

© 2019 MTÜ Pimedate Ööde filmifestival