fbpx

KinoFF kuulutas välja parimad filmid

Narvas ja Kohtla-Järvel lõppenud PÖFFi kõrvalfestival KinoFF kuulutas välja parima filmi, milleks on Aleksandr Lungini „Suur poeesia”. Publik valis oma lemmikuks Anna Parmase komöödia „Teine naine”.

„Suur poeesia” räägib kahest luuletavast inkassaatorist, kes otsivad proosalisest maailmast poeesiat, ent avastavad, et ainus poeetiline ettevõtmine saab olla pangarööv. Tänavusel Venemaa rahvuslikul filmifestivalil „Kinotavr” tunnistati Aleksandr Lungin selle töö eest ka parimaks režissööriks.

Luuletavad inkassaatorid Viktor (Aleksandr Kuznetsov) ja Leša (Aleksei Filimonov) filmis “Suur poeesia”

Otsuse tegi žürii, kuhu kuulusid Aljona Kordontšuk, Dmitri Mihhailov, Dmitri Brežnev, Jekaterina Kovšova, Nadežda Jefimova-Zavorotova, Aleksei Mutovkin, Darida Saifulina, Sofia Katkova ja Teele Siim.

Festivali põhiprogrammis olid tänavu Anna Parmase „Teine naine”, Grigori Konstantinopolski „Äike”, Boriss Akopovi „Härg”, Valeria Gai Germanika „Varjuhunt”, Eva Bassi „Katel”, Jusup Razõkovi „Petrooleum” ja Aleksandr Lungini „Suur poeesia”.

Kokku külastas KinoFFi seansse ja eriüritusi Narvas ja Kohtla-Järvel ligemale 1500 inimest.

Näidati ka lastefilme ja VR-filmide eriprogrammi, toimusid kohtumised Vene filmikriitiku Anton Dolini ja filmi „Härg” režissööri Boris Akopoviga.

KinoFFi produtsendi Darja Saare sõnul sai festival publikult ja omavalitsustelt väga positiivset tagasisidet. „Festivali esimest aastat võib pidada igati õnnestunuks. Järgmisel aastal jätkame nii Vene filmidega põhiprogrammis kui ka VR-filmidega kõrvalprogrammis,” ütles Saar.

Festival leidis aset 15.-24. novembrini Narvas ja Kohtla-Järvel. Juba praegu käivad läbirääkimised KinoFF laiendamiseks ka teistesse Ida-Virumaa kohtadesse.

Kohtla-Järve kultuurimaja KinoFFi ootuses

JÄLGI MEID

KONTAKT

ESITLEJAD

AMETLIKUD PARTNERID

TÄNAME

© 2019 MTÜ Pimedate Ööde filmifestival