fbpx

KinoFF asendab reklaamipausid tunnustatud režissööride ja noorte filmitegijate lühifilmidega

15.–17. novembrini Narvas ja 22.–24. novembrini Kohtla-Järvel toimuva Pimedate Ööde Filmifestivali (PÖFF) kõrvalfestivali KinoFF seansside eel linastuvad Euroopa Komisjoni teavituskampaania #EUandME raames valminud lühifilmid. Euroopa režissööride ja noorte filmitegijate lühifilmide keskmes on teemad inimõigustest ettevõtlusvabaduseni.

#EUandME kampaania raames valmisid seitse tuntud Euroopa režissööri ja viis noore režissööri lühifilmi. Need jutustavad inimestest, kes unistavad Euroopa Liidus reisimisest, elamisest ja töötamisest ning võimalustest, aga ka väljakutsetest, mida Euroopa õigus- ja väärtusruum pakuvad.

Tunnustatud režissööride filmid ning noortele filmitegijatele mõeldud konkurss on osa üleeuroopalisest #EUandME teavituskampaaniast. Euroopa Komisjoni Eesti esinduse juhi Keit Kasemetsa sõnul on kampaania eesmärk kutsuda noori kaasa mõtlema Euroopa Liidu väärtuste, võimaluste ja tuleviku üle. „Uuringud näitavad, et kuigi toetus Euroopa Liidule on aegade kõrgeim, ei taju inimesed Euroopa Liidu rolli oma igapäevaelus. Lühifilmidega soovime KinoFFi külalistele pakkuda ühest küljest häid filmielamusi, aga teisalt mõtteainet sellest, mida Euroopa Liit tegelikult tähendab või võiks tähendada,” selgitas Kasemets.

KinoFFi produtsendi Darja Saare sõnul näidatakse lühifilme KinoFFi põhiprogrammi seansside eel, tavapäraste reklaamipauside asemel. „Tahame oma festivalikülastajatele pakkuda kvaliteetset kinokogemust ning lühifilmide teemad pakuvad mõtteainet tänase Euroopa jaoks olulistes küsimustes, nagu sõnavabadus ja inimõigused. Mitme lühifilmi fookuses on lähi- ja peresuhete tähtsus ning need teemad on ka KinoFFi põhiprogrammis kesksel kohal,” ütles Saar. 

KinoFFi filmifestivali raames külastab festivali ka Eestist pärit filmirežissöör Vlad Muko, kelle lühifilm „Unistuste soeng” valiti #EUandME noorte filmitegijate võistlusel ettevõtluse kategoorias parimaks. 27-aastane Narvast pärit ning Balti Filmi- ja Meediakoolis õppinud noormees tegutseb täna Londonis filmiäris ja tema karjäär on näide sellest, kuidas vaba liikumine Euroopas unistusi ellu aitab viia. „Filmi peategelane on keskealine juuksur, kelle poeg innustab meest oma äri alustama. Oma ettevõtte rajamine võib olla riskantne, kuid oma filmiga soovisin näidata enda heaks töötamise plusspooli,” rääkis Muko. 

Režissöör kõneleb KinoFFi avaüritusel 16. novembril Narvas, kus linastub ka tema lühifilm, jagades festivali külalistega muljeid oma filmi ideest ja teostusest ning konkursil osalemisest. PÖFF korraldab Ida-Virumaal esmakordselt filmifestivali KinoFF, mis toimub 15.–17. novembrini Narva Apollo kinos ja 22.–24. novembrini Kohtla-Järve kultuurikeskuses.

JÄLGI MEID

KONTAKT

ESITLEJAD

AMETLIKUD PARTNERID

TÄNAME

© 2019 MTÜ Pimedate Ööde filmifestival