fbpx

Fotografiska ja PÖFFi koostöös saabuvad Tallinna meistriklassi tegema maailma tippfotograafid

Laupäeval, 23. novembril toimub koostöös PÖFFiga loodud Fotografiska kursus “Still meets film”, kuhu on oodatud osalema kõik foto- ja filmikunsti professionaalid, õppurid ja muidu fanatid.

Meistrikuruste päeva fookuses filmitootmise käigus toodetav fotomaterjal ehk filmi stillid. Fototööstuse omaette haruks peetava fotograafia valdkonda on tutvustamas Kris Dewitte ja Fabrizio Maltese, kes jagavad oma parimaid praktikaid ning avavad filmistseenide “külmutatud hetkede” tagamaid. Päeva teises pooles saame osa kahe tipptegija ühisest arutelust, mida veab filmikriitik ja ajakirjanik Karlo Funk.

“Éternité” still, autor Kris Dewitte

Fotograaf Kris Dewitte on armastanud kino juba varajasest east, ta on tuntud professionaal ka rahvusvahelisel filmimaastikul. Kris on pildistanud filmide tegemise käigus hulgaliselt portreesid ja teinud fotograafina üle 100 filmilavastuse. Dewitte’i tööde hulka kuuluvad portreed nimekatest näitlejatest, režissööridest ja produtsentidest ning nende osalusel loodud filmidest nagu Johnny Depp, David Lynch, Quentin Tarantino, Morgan Freeman, Charlize Theron, Jack Nicholson, Peter Jackson, Martin Scorsese, Halle Berry, Matt Damon ja paljud teised.

Kris Dewitte’i võlus Eesti ajaloofilm “Risttuules” nii võimsalt, et tänu sellele soovis ta oma fotosilmaga jäädvustada ka filmi režissööri Martti Heldet, millest sai alguse kahe andeka looja omavaheline tutvus. Helde võtab eesootava meistriklassi ootuse kokku järgnevalt: “Fotografiskas toimub sel laupäeval midagi imetabast, mis võib paljusid filmitegijaid ja filmist huvitatuid puudutada. Kris Dewitte on hiilgama paeluv tegelane, kes omab ääretult suurt kogemust võtteplatsidel. Kuldaväärt kuulamine, mis on vormitud meistriklassiks. Märkimist vääriv sündmus tormiliste PÖFFi-sündmuste kõrval.”

Autor: Fabrizio Maltese

Fabrizio Maltese on vabakutseline fotograaf ja dokumentaalfilmide tegija, kes on tuntud oma filmide teemalise töö poolest. Ta fotografeerib sageli võtteplatsidel ja pildistab ka maailma suurimatel filmifestivalidel, sealhulgas Cannesis, Berliinis, Veneetsias ja Torontos, et jäädvustada näitlejaid ning lavastajaid kogu maailmast.

Maltese poolt pildistatute hulka kuuluvad teiste hulgas Nicolas Cage, Quentin Tarantino, Uma Thurman, John Travolta, Benedict Cumberbatch ja paljud teised. Maltese on ainuke fotograaf, kes on kaks korda võitnud Veneetsia filmistaaride portreteerimise auhinna Isabelle Hupperti portree eest aastal 2005 ja Nicolas Cage’i portree eest aastal 2012.

Karlo Funk on hinnatud filmikriitik ja ajakirjanik, kes on teinud filmisaateid nii teles kui ka raadios. Ta on vastutanud filmitootmise eest Eesti Filmi Sihtasutuses ja juhtinud Eesti Instituuti. Viimastel aastatel on ta tegelenud meediasisu ja dokumentaalfilmide vahendamisega telekommunikatsiooni valdkonnas ja rahvusringhäälingus. Meistriklasside päev lõpeb kureeritud vestlusringi ja küsimuste-vastustega.


Meistriklass “Still meets film”

Koht: Fografiska Tallinn
Aeg: 23. november kell 13:00-17:30
Hind: tavapilet 30 €; õpilane, tudeng, pensionär 15 €
Piletid: Piletilevi

Foto autor: Fabrizio Maltese

Artikli tunnuspildi autor: Kris Dewitte

JÄLGI MEID

KONTAKT

ESITLEJAD

AMETLIKUD PARTNERID

TÄNAME

© 2019 MTÜ Pimedate Ööde filmifestival