Rahvusvaheline esilinastus

Zuhal, naine lõksus

Ingliskeelne pealkiri
Zuhal
Venekeelne pealkiri
Зухаль
Režissöör
Nazli Elif Durlu
Riik
Saksamaa, Türgi
Aasta
2021
Programm
Debüütfilmide võistlusprogramm
Žanr
draama, thriller
Teema
ühiskond, vihkamine, suhted, naised

Mjäu. Mjäu. Mjäu. Istanbuli tänavad ja kodud on alati täis armsaid kassikesi. Kui aga üksildane Zuhal oma üürikorteri lähedal kassi näugumist kuuleb, ei usu seda ühtäkki keegi. Naabrid pole kunagi kõvasti tööd rügava advokaadi ja õpetajat Zuhali seltskonnas ühtki kassi näinud. Mõistagi hakkavad ebasõbralikud ja vihkavad inimesed kahtlase kassnaise hullumeelsuse kohta kuulujutte ja kõmu levitama. Zuhal ootab pikisilmi üle pika aja korraldatud romantilist kohtumist, ja on salapärast kassi otsides peaaegu hullumas. Ta toob kohale vasara, et sein maha lõhkuda, vihase korteriomaniku keelule vaatamata. Aga mis siis, kui ka seina sees pole kassi?

Nähtamatu kassike paljastab vihkamise, laimamise, tagakiusamise ja armukadeduse probleeme ning seab küsimuse alla vallalise naise dilemmad patriarhaalses ühiskonnas. Korteris on kassi pidada keelatud, kuid sama kujuteldamatu on, et haritud naine elaks üksi, ilma abikaasata.

Pärast kolme rahvusvaheliselt tunnustatud lühifilmi tuleb türklasest debüütrežissöör Nazli Elif Durlu välja intiimse, provokatiivse, absurdse, minimalistliku ja häiriva draamaga, mis räägib lihtsatest igapäevasituatsioonidest. Peategelane Nihal Yalçın (keda on enne kasutanud kõrvalrollides Yesim Ustaoglu, Reha Erdem ja Zeki Demirkubuz) särab oma esimeses suures rollis veenvalt, vaimukalt ja julgelt. On üsna haruldane näha Türgi filmi kõrgema keskklassi edukast ja iseseisvast naisest.

Edvinas Pukšta

Režissöör
Nazli Elif Durlu
Stsenarist
Ziya Demirel, Nazli Elif Durlu
Produtsent
Anna Maria Aslanoglu
Operaator
Sebastian Weber
Monteerija
Bugra Dedeoglu, Selda Taskin
Muusika
Yusuf Tan Demirel
Produktsioon
Istos Film
Kestus
Keel
türgi
Subtiitrid
eesti, inglise

Filmi Shortlisti lisamiseks logi palun sisse

Režissöör
Nazli Elif Durlu

Nazli Elif Durlu on sündinud Ankaras, Türgis. Ta on õppinud filmi ja televisiooni Hollandis ja saanud magistrikraadi Utrechti ülikoolis. On kirjutanud ja lavastanud kolm lühifilmi: „Trust Me“ (2009), „Later“ (2012) ja „The Horse and the Nightingale“ (2013). Õpetab Istanbuli Bilgi ülikoolis filmiteadust. „Zuhal, naine lõksus“ on tema esimene täispikk mängufilm.

Parima filmi auhind, stipendium 5000 eurot National Geographicult

Seansid

9. saal Apollo Kino Coca-Cola Plaza
Seanss130702 / Zuhal, naine lõksus
Subtiitrideesti, inglise
Seansi kestus
2. saal Apollo Kino Coca-Cola Plaza
Seanss130202 / Zuhal, naine lõksus
Subtiitrideesti, inglise
Q&A külalisedNazli Elif Durlu - režissöör, Anna Maria Aslanoğlu - produtsent, Nihal Yalçın - näitleja, Yusuf Tan Demirel - näitleja, Sebastian Weber - DoP, Ziya Demirel - stsenarist, Alexander Lawrence - muusikaprodutsent
Q&A kestus
Seansi kestus
Kinosaal Elektriteater, Tartu
Seanss162201 / Zuhal, naine lõksus
Subtiitrideesti, inglise
Seansi kestus
Saal 1 Kino Artis
Seanss171501 / Zuhal, naine lõksus
Subtiitrideesti, inglise
Seansi kestus