PÖFF : 2021 : BNFF

Euroopa esilinastus

Yanagawa

Ingliskeelne pealkiri
Yanagawa
Venekeelne pealkiri
Янагава
Režissöör
Lu Zhang
Riik
Hiina
Aasta
2021
Festival
25. Pimedate Ööde filmifestival
Programm
Põhivõistlusprogramm
Žanr
draama
Teema
peresuhted, eneseotsing, armastus, suhted, haigus, teekond

„Yanagawa“ on film kahest väga erinevast vennast, kes reisivad Pekingist Jaapanis asuvasse Yanagawasse, et kohtuda seal tüdrukuga, kellesse nad mõlemad olid noorena armunud. Filmile annab mõtliku alatooni tõsiasi, et ühel vendadest on diagnoositud vähk. Noormees soovib lahkuda, jätmata endast maha liiga palju maist, kuid endale teadmata jätab ta nii mõndagi teiste inimeste südametesse. Lugu heidab pilgu tegelaste mälestustele ja aitab mõtestada pealtnäha väikesi sündmusi, mis mängivad üksikinimese elus nii mõnigi kord olulist rolli.

Zhang Lu juhib täpse käega seda orgaanilist ja elulist filmi, mis viib vaataja pilvede vahelt piiluva täiskuu valguses Yanagawa kanalil triivima. Zhang Lu on režissöör, kes 38-aastaselt ütles pöördumatud sõnad „igaüks võib filmi teha“. Oma sõnade tõestuseks lavastaski ta esimese lühifilmi ning pühendus pärast seda täielikult filmikunstile. Tema filmid on edukalt levinud eri festivalidel ja tema unelev käekiri on kergesti äratuntav. 2016 toimus PÖFFil tema filmi „Vaikne unelm“ rahvusvaheline esilinastus, mille Zhang Lu isiklikult sisse juhatas. Korea-Hiina autoril on pikk ajalugu kirjanikuna ja tema filmidest ei puudu eluline poeesia.

Dora Lall

Režissöör
Lu Zhang
Stsenarist
Lu Zhang
Osades
Ni Ni, Sôsuke Ikematsu, Luyi Zhang, Bai Qing Xin, Ryôko Nakano
Produtsent
Jiahan Xu, Jin Zhao
Operaator
Jung-hun Park
Produktsioon
Midnight Blur
Rahvusvaheline müük
Midnight Blur / Parallax Films
Kestus
Keel
japanese, hiina, inglise
Subtiitrid
inglise, eesti

Filmi Shortlisti lisamiseks logi palun sisse

Režissöör
Zhang Lu

Zhang Lu (snd 1962) õppis Yenbeni Ülikoolis hiina kirjandust ja kirjutas luuletusi ning novelle. Tema 2001. aastal valminud lühifilm valiti Veneetsia võistlusprogrammi, esimese täispika mängufilmi „Tang Poetry“ väntas Lu 2004. aastal. Tema kolmandat mängufilmi „Kõrbeunistus“ näidati PÖFFil 2007. aastal, samuti on PÖFFil linastunud tema kuues täispikk film „Tumeni jõgi“ (2010) ja film „Vaikne unelm“, mis osales PÖFFi ametlikus võistlusprogrammis 2016.

Tang shi (Tang Poetry, 2003), Mang zhong (Grain in Ear, 2005), Hyazgar (Kõrbeunistus, PÖFF 2007), Iri (2008), Chongqing (2008), Dooman River (Tumeni jõgi, PÖFF 2010), Strangers (doc, segment, 2013), Pung-gyeong (Scenery, doc, 2013), Gyeongju (2014), Love And... (2015), Chun-mong (Vaikne unelm, PÖFF 2016), Joh-eun-nal (Ode to the Goose, 2019), Fukuoka (2019), Yanagawa (2021)

Grand prix parimale filmile, stipendium 20 000 eurot Tallinna linnalt

Seansid

iSense saal Coca-Cola Plaza
Seanss060101 / Yanagawa
Subtiitrideesti, inglise
Q&A külalisedLiuying Cao - produtsent
Q&A kestus
Seansi kestus
Kinosaal Athena Keskus
Seanss082102 / Yanagawa
Subtiitrideesti, inglise
Seansi kestus
Saal 8 Coca-Cola Plaza
Seanss160602 / Yanagawa
Subtiitrideesti, inglise
Seansi kestus