Maailma esilinastus

Vaikne teenijanna

Ingliskeelne pealkiri
The Quiet Maid
Pealkirja originaal
Calladita
Režissöör
Miguel Faus
Riik
Hispaania
Aasta
2023
Festival
27. Pimedate Ööde filmifestival
Programm
Debüütfilmide võistlusprogramm
Žanr
draama
Teema
kõrgkultuur

Hispaania. Mitte see tavaline, vaid külluses sillerdav Costa Brava. Seal, kus pea kohal laiuvat taevasina katavad pilved täis krüptot – raha, mis ei haise.

Luksuslikku kunstikogujate villasse asub teenijana tööle Kolumbiast pärit Ana. Tema päevi täidavad rahulolematuse nüri nurin, oma tühjuses igasuguse tõepõhja kaotanud lubadused parematest töötingimustest ning kosutavalt head mahvid naabermaja teenija Giselaga salamisi kimutud suitsudest. Laitmatult märkamatuna toimetava Ana tasapaksu argipäeva hakkab üha enam sütitama teda ümbritseva pillavalt rikka elustiili degusteerimine. Esmane luksuse, staatuse ja võimu maik on nii joovastav, et vahelejäämine on vaid aja küsimus. Üks pealtnäha tavaline villa muutub loetud suvepäevadega jäneseuruks, kuhu sügavamale kaevudes leiab Ana julguse tekitada korra loomise asemel üks südilt sündsusetu kaos. Tulemuseks võrratult kaasahaarav teekond täis ootamatuid kannapöördeid ning Ana mõnusalt mahlakat omavoli.

Filmi režissöör Miguel Faus valiti aastal 2021 Variety poolt kümne Hispaania filmitegija hulka, keda tulevikutähena jälgida. Põhjendatult. „Vaikne teenijanna” mõjub suurepärase dramaturgilise rütmi ja süžeega värskelt, veenvalt ning tugeva tervikuna. Ühtlasi on „Vaikne teenijanna” esimene Euroopa mängufilm, mis rahastas end NFT-sid müües ja võitis järgnevalt ka Sundance’i filmifestivalil Steven Soderberghi fondi peapreemia.

Elise Jagomägi

Režissöör
Miguel Faus
Stsenarist
Miguel Faus
Osades
Paula Grimaldo, Ariadna Gil, Luis Bermejo, Pol Hermoso, Violeta Rodríguez, Victor Rebull, Eduard Torres, Nany Tovar
Produtsent
Miguel Faus, Carlo D’Ursi
Operaator
Antonio Galisteo
Monteerija
Iacopo Calabrese
Helilooja
Paula Olaz
Produktsioon
Calladita Films, Potenza Producciones, Decentralized Pictures
Rahvusvaheline müük
Filmsharks
Kestus
Keel
hispaania
Subtiitrid
eesti, inglise
Režissöör
Miguel Faus

Miguel Faus (1992) on stsenarist, režissöör ja produtsent. Tema debüütmängufilm „Vaikne teenijanna“ on esimene Euroopa film, mis on toodetud NFT-de (non fungible token) toel, pärast seda kui Faus lõi eduka ühisrahastuse plokiahela. „Vaikne teenijanna“ põhineb Fausi 2020. aastal valminud samanimelisel lühifilmil, mis esilinastus Palm Springsi Shortfestil, Malaga filmifestivalil ja mida hiljem näitas HBO Max. Tema 2018. aasta lühifilm „Don Quixote surm“ võitis Sitgesi filmifestivalil parima Euroopa lühifilmi auhinna Melies d'Argent. 2021. aastal tõi Variety Fausi välja ühena kümnest Hispaania režissöörist, kellel silma peal hoida.

Filmograafia:
Calladita (2023)

Seansid

2. saal Apollo Kino Coca-Cola Plaza
Seanss080201 / Vaikne teenijanna
Subtiitrideesti, inglise
Q&A külalisedMiguel Faus (Director, Producer, Screenwriter), Carlo D'Ursi (Producer), Paula Grimaldo (Cast), Pol Hermoso (Cast), Ariadna Gil (Cast), Julia Serra (Costume Designer)
Q&A kestus
Seansi kestus
3. saal Apollo Kino Lõunakeskus, Tartu
Seanss094302 / Vaikne teenijanna
Subtiitrideesti, inglise
Seansi kestus
Saal 1 Kino Artis
Seanss112103 / Vaikne teenijanna
Subtiitrideesti, inglise
Seansi kestus
Treiler
PÖFF TV - kohtumine filmitegijaga
for chat functionality lives in data.yaml