Rahvusvaheline esilinastus
Vahimees
Suhe pannakse proovile, kui hiina abielupaari ainus poeg tuleb Eestisse õppima.
Vahimees Guangdong ja tema naine Baoyan on pühendanud elu ainsale pojale Zhaohangile. Kui poeg aga Hiinast lahkub, et õppida muusikat Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias, peab abielupaar seisma silmitsi emotsionaalse tühimikuga, mille tema puudumine kaasa toob. Nad püüavad telefonikõnede abil Zhaohangi kaugelt suunata, kuid poja teekonda kujundavad lisaks soovile isale meele järgi olla ka tema enda ambitsioonid.
Lapsevanemate jaoks universaalne laste suureks kasvamise ja kodust lahkumise kogemus liigutab sügavalt ning film näitab suurepäraselt võitlust kinnihoidmise tungi ja lahtilaskmise vajaduse vahel. Hingematva pildikeele ja liigutava muusikaga dokumentaalfilm heidab intiimse pilgu kultuurilisele kohanemisele, perekonna ohverdustele ning isa ja poja suhtedünaamikale, kui ollakse silmitsi üksteisest lahkumise ja muutustega.
Mike Arnott
Lou du Pontavice (1992) sündis Pariisis. Ta õppis aasta kirjandust ning lõpetas Sorbonne’i ülikooli filosoofia ja filmi erialal. Aastal 2014 alustas ta Belgias INSASi filmikoolis režissööri eriala õpinguid, mille jooksul tegi ta nii dokumentaalfilme kui ka mängufilme. Tihtipeale inspireerivad teda päriselu tegelased, kellele on filmi lõppversioonis lisatud suuremal või vähemal määral fiktiivseid elemente, mis annavad loo jutustamiseks vajaliku vabaduse.
The Watchmen (2024, doc)
Victoire Bonin õppis Pariisis kunstiajalugu. Pärast seda astus ta Brüsseli INSASi filmikooli. Õpingute lõpetamise järel asus ta tööle operaatorina ja tegi lühidokumentaale. Koos kaasrežissöör Lou du Pontavice’iga valmis ta esimene täispikk dokumentaalfilm „Vahimees“, mis filmiti Hiinas ja Eestis.
The Watchmen (2024, doc)