Maailma esilinastus

Unistuste pelikan

Ingliskeelne pealkiri
Pelican
Režissöör
Filip Heraković
Riik
Horvaatia
Aasta
2022
Programm
Debüütfilmide võistlusprogramm
Žanr
draama, komöödia
Teema
sport, kuuluvus, eneseotsing, üksildus, absurd

Josip on väravavaht. Tuntud ja armastatud jalgpallifännide seas täpselt nii palju, nagu ühele keskea lävel seisvale väravavahile paras on. Piisavalt, et olla suhtes suunamudijaga, kelle igapäevaseid tegemisi jälgib alati mitme staadioni jagu inimesi. Lisaks saadab kuulsus Josipi meeskonnakaaslasi, kes oma elu täiel rinnal elavad. Mitte tavalisel, vaid sellisel, mis on kullakarvaga kaetud.

Ootamatult kaob õnnetuse tagajärjel väravavahi selja tagant sotsiaalsest ja materiaalsest kindlustundest põimitud turvavõrk. Josip kukub suusareisil ning peab nüüd sanatooriumis elades taastusraviga tegelema. Selles üksluiselt näotu ja väheütleva jutuvadaga täidetud maailmas võtab Josip välisvaatleja rolli.

Uus distantseeritud perspektiiv aitab üle olla rutiini laagerdunud igavusest ning pakub põnevust hetkeni, mil põrkub peegelpildiga. Kuigi Josipit ilma vormiriietuseta ära ei tunta, teavad kõik fännid tema hüüdnime — Kondor. Oma kurikuulsa laia haardega on Josip hüüdnime auga kandnud. Kuid miks siis nüüd vaatab ühtäkki peeglist vastu hoopiski pelikan? Ja üleüldse, kas see on ilmtingimata halvem variant?

„Unistuste pelikan” asetab sotsiaalse satiiri taustal vaataja ette ego, mis on alasti. Filmi paeluvalt nihkes dramaturgilist käsitlust võimendab kõikumatuna kulgev kaamerarežii. See terav, sügavuti läbi tunnetatud kreenis olek muudab „Unistuste pelikani” silmapaistvalt mõjusaks debüüdiks, mis jätab jälje vaataja iseolemise ruumi.

Elise Jagomägi

Režissöör
Filip Heraković
Stsenarist
Nikolina Bogdanović, Filip Heraković
Osades
Edi Ćelić, Lucija Barišić, Ivan Glowatzky, Marko Petrić, Tena Nemet Brankov
Produtsent
Tamara Babun, Matija Drniković
Operaator
Tomislav Krnić
Monteerija
Iva Ivan
Helilooja
Matej Merlić
Produktsioon
Wolfgang & Dolly LLC
Kestus
Keel
horvaatia, itaalia
Subtiitrid
eesti, inglise

Filmi Shortlisti lisamiseks logi palun sisse

Režissöör
Filip Heraković

Filmograafia Pelican (2022)

Parima filmi auhind, stipendium 5000 eurot National Geographicult

Seansid

2. saal Apollo Kino Coca-Cola Plaza
Seanss090202 / Unistuste pelikan
Subtiitrideesti, inglise
Q&A külalisedFilip Herakovic (Film Director, Screenwriter), Aleksandar Arsovski (Producer), Matija Drnikovic (Producer), Tamara Babun (Producer), Nikolina Bogdanović (Screenwriter), Edi Ćelić (Actor), Lucija Barišić (actress), Marko Petrić (actor), Dubravka Skvrce (Costume Designer), Iva Ivan (editor), Matea Katunar (makeup designer), Tomislav Krnić (director of photography), Željka Burić (production designer)
Q&A kestus
Seansi kestus
7. saal Apollo Kino Coca-Cola Plaza
Seanss120503 / Unistuste pelikan
Subtiitrideesti, inglise
Seansi kestus
9. saal Apollo Kino Coca-Cola Plaza
Seanss160701 / Unistuste pelikan
Subtiitrideesti, inglise
Seansi kestus
Treiler
Q&A ehk vestlus filmitegijaga