Eesti esilinastus

TikTok, Boom.

Ingliskeelne pealkiri
TikTok, Boom.
Režissöör
Shalini Kantayya
Riik
USA
Aasta
2021
Festival
22. PÖFFi noorte- ja lastefilmide festival Just Film
Programm
DOC@Just
Žanr
draama
Teema
eneseteostus, sotsiaalmeedia, elustiil

Ilmselt leidub vähe inimesi, kes poleks kas või poole kõrvaga kuulnud nähtusest nimega TikTok. Kõigest mõne aastaga sai Hiina päritolu äpist maailma kõige allalaaditum sotsiaalmeediaplatvorm, mida kasutavad meeleldi nii koolilapsed kui ka globaalsed staarid. Kuid kogu seda edu on saatnud üks pidev ülemaailmsete skandaalide rodu. Tekib küsimus, kuidas üks äpp sellistes tingimustes üldse eksisteerida saab, veel enam edetabeleid vallutada suudab? Just neile ja paljudele teistele küsimustele leiame sellest hoogsast dokumentaalist vastused.

Oliver Põder

Režissöör
Shalini Kantayya
Produtsent
Ross M. Dinerstein, Shalini Kantayya, Danni Mynard
Operaator
Steve Acevedo
Monteerija
Seth Anderson
Helilooja
Katya Mihailova
Produktsioon
Campfire
Rahvusvaheline müük
Vertigo Releasing
Kestus
Keel
inglise
Teised festivalid
Sundance, South by Southwest, Zurich
Režissöör
Shalini Kantayya

Shalini Kantayya on Emmidele nomineeritud filmitegija, kes lavastab nii mängufilme kui ka muid žanre, mis seovad oskuslikult teaduse tuleviku filmide tulevikuga. Tema viimane film „TikTok, Boom“ kandideeris Grand Jury auhinnale 2022. aasta Sundance’i filmifestivalil ja valiti SXSW põhiprogrammi. Tema 2020. aasta Sundance’i film „Coded Bias“ võeti kriitikute poolt hästi vastu, seda näidati riiklikul tasandil PBS Independent Lens raames ja rahvusvahelisel Netflixi platvormil aprillis 2021. Film nomineeriti Critics’ Choice auhinnale ja NAACP Image auhinnale silmapaistva dokumentaalfilmi kategoorias, see võitis parima režissööri auhinna Social Impact Media Awards’il ja Visionary Filmmaker auhinna GlobeDocs’il. Shalini debüütfilm „Catching the Sun“ avaldati Netflixis Maa päeval 2016. aastal koos Leonardo DiCaprioga produtsendi rollis ning nimetati New York Timesi kriitikute valikuks.
Shalini on lavastanud National Geographicu seriaali „Breakthrough“, mille produtseeris Ron Howard, ning episoode NOVA ja YouTube Originals jaoks. Shalini kuulub TED Fellow, William J. Fulbright Scholar ja Concordia Studios Artist Fellow’de ridadesse. Ta on UC Berkeley ajakirjanduskooli partner.

Filmograafia
Catching the Sun (2015, doc), Breakthrough (2017, doc), Coded Bias (2020, doc), Nova (2021, doc), TikTok, Boom. (2022, doc)

Just Filmi esitleja

Seansid

3. saal Apollo Kino Solaris
Seanss041203 / TikTok, Boom.
Seansi kestus
6. saal Apollo Kino Lõunakeskus, Tartu
Seanss072301 / TikTok, Boom.
Seansi kestus
2. saal Apollo Kino Solaris
Seanss081101 / TikTok, Boom.
Seansi kestus
Treiler