Rahvusvaheline esilinastus
TESA MAN
Üks bänd. Üks mees. Üks vaim.
I
Bänd – Tesa – ühendab end otse planeedi vereringesse ja vooluvõrku, tabades iidset rütmi, mis on vaikselt hääbumas ja kadumas. Kunst, mis on sündinud keskkonnast, eetrist, õhust, loodusega sünkroonis. See on vastusõnum: me oleme siin selleks, et kuulata. Signaal universumile.
Iidne. Eelne.
II
Mees vaatab ängistusega pealt. Tõuseb tung pühenduda ja teenida. Inspiratsioon voolida uus maailm savist, puust ja mudast, vana varemetele. Ehita valmis, ja küll nad tulevad.
Tekstuur. Faktuur.
III
Vaim sünnib maa mustusest ja mudast. Muusika vabastatud, tantsus ümber sündinud. Paremate aegade kuulutaja.
Tuli. Tulev. Tulevik.
Kõik saavad üheks Uģis Olte eksperimentaalses muusikafilmis, mis tõestab taas üht: muusikal on võime maailmu keerlema lükata ja ka seisma panna. Vaata ja veendu.
Tristan Priimägi
Uģis Olte on Läti režissöör ja monteerija, kellele meeldib jääda mänguliseks isegi siis, kui ta käsitleb tõsiseid teemasid. Ta kasvas üles trummikomplekti taga loodusest ümbritsetud linnas ja veendus varakult, et unenäod, müüdid ja muinasjutud võivad olla tänapäeva inimeste vaimule head. Ta on loonud mitmeid originaalseid teledokumentaalsarju, teinud ulmelisi muusikavideosid ja mitmeid lühifilme. Tema pingutused täispikkade filmide vallas on toonud meieni kolm täispikka dokumentaalfilmi - „Stuck in Stikine“ (2007), „Double Aliens“ (2015) ja „Liberation Day“ (2016, kaasrežissöör Morten Traavik) – ja tema debüütmängufilmi „Ohverdus“, mida näidati 2021. aastal ka PÖFFil.
Stuck in Stikine (2007, doc), Double Aliens (2015, doc), Liberation Day (2016, doc, co-dir), Upurga (Ohverdus, PÖFF 2021), TESA MAN (2024)