fbpx

Programm

Shorts
DOC@Shorts

Žanr

animatsioon, dokumentaalfilm, sotsiaalsed teemad, ühiskondlikud teemad

Teiselpool piire

Beyond Borders
Teiselpool piire

Sünopsis

Mis sulle pähe tuleb, kui mõtled kogukonnast? Kas sa üldse mõtled sellest kunagi? Kas pead ka ennast mõnda kogukonda kuuluvaks? Sõna kogukond tähendab sõnaraamatu järgi mingis piirkonnas elavat inimrühma, keda ühendab rahvus, huvid või sotsiaalsed suhted. Ometi on see palju enamat kui lihtsalt üks sõna. Tugev kogukonnatunne on jõud, millega peab arvestama, ning sellel on tohutu võim ühendada, motiveerida ja mobiliseerida või lihtsalt rõõmu valmistada. Programm keskendub lühifilmidele, mis lähendavad sind kogukonnatundele ja mõjule, mis võib avalduda olenemata sellest, kas meie kangelasi eraldavad füüsilised piirid või mitte.

Lõksus Tuhande Mäe linnas

Režissöör: David Verbeek
Holland
Aasta: 2018
Filmi kestus: 00:22
Hiina

Autentse Hiina räpi uus nähtus murdis interneti tormijooksuga. Kuid enneolematu populaarsuse tõusu taga on võitlus sõnavabaduse eest. Räpparid üritavad pärast uue tsensuuri väljakuulutamist välja mõelda, mida nad saavad teha ja mida mitte.

Mu raevukad unelmad

Režissöör: Erich Steiner
Austria
Aasta: 2019
Filmi kestus: 00:18
Saksa, Uzbek

Jodgor Obid on üks tuntumaid poeete oma kodumaal Uzbekistanis. Tema luuletused on tuntud üle terve Kesk-Aasia ning neid esitatakse pulmades, matustel ning isegi tänaval peetavates vaidlustes. Peale Nõukogude Liidu langemist 1991. aastal, tuli võimule Islam Karimov, kehtestades julma diktatuuri. Karimov tegi Obidile ettepaneku, luua teda soosivaid ning ülistavaid värsse, kuid Obid keeldus ning see otsus muutis kogu tema elu. “Vahel lähen oma unelmates tagasi sellesse pahaendelisse päeva, kui Karimov mulle selle ettepaneku tegi. Ja siis ma mõtlen omaette: miks ma seda pakkumist vastu ei võtnud? Ma olen kaotanud kõik. Ma olen ohverdanud terve elu, sest keeldusin vastu tulema. Kuid siis, sügaval sisimas, ma tean, et mu otsus oli õige. Mul ei olnud muud võimalust” Film räägib uskumatu loo alandlikust mehest. Lugu aususest, ohverdustest ja inimlikkusest. Lugu vabaduse hinnast.

Ja seda kõike vastlapäeval

Režissöör: Michal Pietrzyk
USA
Aasta: 2019
Filmi kestus: 00:22
Inglise

Aina arenevas New Orleansis elav Demond ohverdab kõik, et olla Suur Juht 200-aastases salajases kultuuris, tuntud ka kui Mardi Gras Indiaanlased - afro-ameeriklastest mehed, linna karmimatest linnaosadest, kes on veetnud terve aasta õmmeldes sulgedega ehitud kostüüme, mida nad kannavad vaid korra, võisteldes Kõige Kaunima tiitlile.

Madalal tulel

Režissöör: Miguel Sánchez García
Hispaania
Aasta: 2019
Filmi kestus: 00:24
Hispaania

55-aastane Julio on tuletõrjuja, kes ootab depoos oma lõplikku pensionile jäämist. Kaugel tegutsemisest ja kolleegidest kuuleb ta siiski endiselt oma rinnus tuletõrjuja häält, mis aeglaselt põleb.

Põsk põse vastas

Režissöör: Bo van der Meer
Holland
Aasta: 2018
Filmi kestus: 00:23
Hollandi

Kujutage ette, et olete keset vanadekodu saali, mis on muudetud ballisaaliks, kus on punasest sametist laudlinad ja vanad vinüülplaadid. DJ mängib nostalgilist muusikat 40ndatest tänapäevani. Sa oled ümbritsetud igas vanuses rõõmsate tantsivate inimestega, kuid põhiliselt vanuritega. Kuid Tantsupalee tantsupõrandal vanus ei loe. Lühidokumentaalis näeme nelja erilist vanurit. Nellie (94) on muutnud käimisraami tantsupartneriks. Carel (91), olles südames ja hinges muusik, unustab koduse vaikuse, kui hakkab klaveril Hollandi klassikat kaasa mängima. Heas vormis Suze (92) liigub paremini kui temast poole nooremad, on ta siis rattal või tantsupõrandal. Rene (85) mälu ei ole enam see, mis vanasti, kuid niipea, kui ta kuuleb James Browni muusikat, tuleb talle ootamatult kõik meelde. Ühelt poolt tutvustab Tantsupalee maagilisi elamusi, teisalt läbi intiimse vaate neljale külastajale räägib film haprusest ja vananemise jõust.

E, november 25, 2019


19:30


Kino Artis, Saal 2, Tallinn

Seansi kood: 111602
Seansi kestus: 01:59

JÄLGI MEID

KONTAKT

ESITLEJAD

AMETLIKUD PARTNERID

TÄNAME

© 2019 MTÜ Pimedate Ööde filmifestival