fbpx

Programm

PÖFF
Balti filmi võistlusprogramm

Žanr

draama, põhineb raamatul

Teisel pool vaikust

Other Side of Silence
Kita Tylos Puse
Režissöör: Algimantas Puipa
Riik: Leedu
Aasta: 2019
Filmi kestus: 01:40
Filmi keel: Leedu
Produtsent: Uljana Kim
Stsenarist: Jonas Cornell
Operaator: Algimantas Mikutėnas
Osatäitjad: Juozas Budraitis, Viktorija Kuodytė, Povilas Stankus, Asta Stankūnaitė
Tootja: Studio Uljana Kim
Parima filmi stipendium 3200 eurot

Sünopsis

Oma 21. filmiks sai vanameister A. Puipa ainest rootsi autori Torgny Lindgreni raamatust „Kumalasemesi“. Ta püüab minimalistliku jutuvestmise ja väsimatu huumori abil tabada kahe venna kummalisi suhteid ja lahendamatut vaenu.

Einar ja Kaspar elavad lähestikku, neid lahutab üksnes paisutatud jõgi. Vennad vihkavad ja põlgavad teineteist. Konflikt sai alguse pärast traagilisi sündmusi, mis järgnesid nende mõlema armuseiklusele Minaga: nimelt oli naine ühe abikaasa ja teise armuke. Noore kirjaniku Isabeli ootamatu saabumine äratab meestes taas sentimentaalsed tunded ja helged mälestused. Naine ohverdab iseennast, et vendade valusaid piinu ja kättemaksuhimu leevendada. Kuid kes ta tegelikult on?

Kolm näitlejat säravad selles põhjamaiselt karges loos, mis räägib süükoormast, vihkamisest, armastusest, lunastusest ja surmast. Legendaarne J. Budraitis võitis tundliku näitlejatöö eest parima näitleja auhinna Scandinavia IFF-il, kus salapärane draama krooniti parimaks rahvusvaheliseks filmiks.

Edvinas Pukšta

Režissöör

Režissööri filmograafia: Valik/Selected: Velnio sékla (Devil's Seed, 1980), Elze is giljos (1999, Elze elu, PÖFF 2000), Dievu miskas (Forest of the Gods, 2005), Nuodemes uzkalbejimas (Patu sosin, PÖFF 2007), Mieganciu drugeliu tvirtove (Uinuvate liblikate kindlus, PÖFF 2012), Kita Tylos Puse (Other Side of Silence, 2019)
 • Algimantas Puipa

  K, november 27, 2019


  18:45


  Coca-Cola Plaza, Saal 6, Tallinn

  Seansi kood: 130301
  Subtiitrid: Inglise
  Q&A külalised: Algimantas Puipa, Kristijonas Puipa, Rimante Puipiene
  Seansi kestus: 02:00
  Filmi keel: Leedu

  JÄLGI MEID

  KONTAKT

  ESITLEJAD

  AMETLIKUD PARTNERID

  TÄNAME

  © 2019 MTÜ Pimedate Ööde filmifestival