PÖFF : 2020 : BNFF

Maailma esilinastus

Sõna sõna vastu

Ingliskeelne pealkiri
Submission
Pealkirja originaal
Submissão
Režissöör
Leonardo Antonio
Riik
Portugal
Aasta
2020
Festival
24. Pimedate Ööde filmifestival
Programm
PÕHIVÕISTLUSPROGRAMM
Žanr
mängufilm

Režissöör ja stsenarist Leonardo Antonio on teinud põhjalikku eeltööd, et tuua meieni haarav draama sellest, mis juhtub siis, kui naine kaebab vägistamise tõttu kohtusse omaenda abikaasa. Niigi raske olukorra teeb hullemaks see, et abikaasa on ühtlasi ka peaprokuröri asetäitja ainuke poeg. Võimu vahekord on täiesti paigast ära ja lisaks kõigele muule peab naine silmitsi seisma patriarhaalse ühiskonna iganenud arusaamadega, millest on läbi imbunud ka Portugali kohtusüsteem. Näeme samm-sammult, mis juhtub naise ja tema eluga sellises keerulises olukorras. „Sõna sõna vastu“ kõrghetk on kahtlemata kohtustseen, mis vältab peaaegu reaalajas ja annab vaatajale võimaluse ära kuulata kõik osapooled.

Enne loo kirjapanemist suhtles režissöör nii oma ala spetsialistidega (politseinikud, psühholoogid, advokaadid, kohtunikud) kui ka lähisuhtevägivalla ohvrite ja vägivallatsejate endiga. Antonio palus stsenaariumile tagasisidet ka antud teemaga tegelevalt tugigrupilt – kõik ikka selleks, et lugu oleks võimalikult täpne ja tõetruu. Film on paljuski peategelast kehastava näitleja Iolanda Laranjeiro õlul, ka tema lõi kaasa loo arendamisel ja oma tegelase loomisel.

Filmi režii on ülimalt täpne, iga detail on siin hoolikalt läbi mõeldud ja paigas. Kõik üleliigne on eemaldatud, et kogu fookus oleks lool ja tegelaste sõnadel. Film algab ja lõpeb imeilusa Norra unelauluga „Så ro godt barn“ (Maga sügavalt, hea laps), mida lastele sageli lauldakse. Ka see ei ole juhuslik.

Liisi Rohumäe

Režissöör
Leonardo Antonio
Stsenarist
Leonardo Antonio
Osades
Iolanda Laranjeiro, Maria João Abreu, João Catarré, Marcantonio Del Carlo, José Raposo
Produtsent
Leonardo Antonio
Operaator
Guilherme Daniel
Monteerija
Leonardo António
Kestus
Keel
Portugali

Filmi Shortlisti lisamiseks logi palun sisse

Režissöör
Leonardo Antonio

Leonardo Antonio (snd 1981) alustas karjääri assistendina rahvuslikus televisioonis. Ta tegi arvukalt eksperimentaalvideosid ja reklaamfilme, katsetas kätt lühifilmidega ja töötas postproduktsiooni tiimis Mehhiko suure eelarvega linateose „The Crime of Padre Amaro“ (2005) juures. Rajas 2007 tele- ja filmiproduktsioonifirma Recycled Films. Praegu õpetab Leonardo filmi- ja teleproduktsiooni tagamaid neljas erinevas koolis. „Sõna sõna vastu“ on tema kolmas film ja esimene, mis nägi ilmavalgust uues filmistuudios Quattuor Pictures.

O Frágil Som do Meu Motor (My Engine's Fragile Sound, 2012), Submissão (Submission, 2020)

Seansid

iSense saal Coca-Cola Plaza
Seanss090104 / Sõna sõna vastu
SubtiitridEesti, Inglise
Seansi kestus
Virtuaalsaal Online
Seanss105001 / Sõna sõna vastu
SubtiitridEesti, Inglise
Seansi kestus
Kinosaal Athena Keskus
Seanss112102 / Sõna sõna vastu
SubtiitridEesti, Inglise
Seansi kestus
Saal 6 Coca-Cola Plaza
Seanss160401 / Sõna sõna vastu
SubtiitridEesti, Inglise
Seansi kestus
Treiler
Q&A ehk vestlus filmitegijaga