PÖFF : 2021 : BNFF

Maailma esilinastus

Skoor

Ingliskeelne pealkiri
The Score
Venekeelne pealkiri
Счет
Režissöör
Malachi Smyth
Riik
Ühendkuningriik
Aasta
2021
Festival
25. Pimedate Ööde filmifestival
Programm
Debüütfilmide võistlusprogramm
Žanr
muusikaline film, romantiline komöödia

Filmistsenaariumite kirjutamise kogemusega (sealhulgas Tanel Toomi veel tootmisjärgus oleva teise täispika mängufilmi stsenarist) Malachi Smyth on lavastanud debüütfilmi kui iseenda tekstil põhineva omapärase briti pätimuusikali. Selle ebatavalise muusikali teebki võluvaks just muusikalile mitteomase, pigem nostalgilise proge/folkroki lüürika, mis sujuvalt dialoogist tegelaste siseilma kandub ja tegevust edasi kannab.

Kahe ohtralt „filosofeeriva“ väiksekaliibrilise päti tee viib teeäärsesse kohvikusse, kus peaks toimuma 20 000-naelane tehing. Kuid ootamatud sündmuste keerdkäigud lükkavad tehingu edasi ja lugu võtab romantilise ja siis üha pingelisema pöörde.

Muusika on filmile kirjutanud Inglismaal muusiku ja näitlejana tuntud Johnny Flynn, keda viimati võis näha klassikalises romantikafilmis „Emma“ ja kõrget muusikalist taset nõudvas David Bowie eluloofilmis „Stardust“. Flynn esitab koos oma bändiga „Johnny Flynn & The Sussex Wit“ kogu filmi muusika. Lisaks sellele pani ta kokku ka kogu filmi ülejäänud heliriba. Lisaks Flynnile teeb filmis oma karjääri tõsiseimalt võetava rolli noor Will Poulter („Narnia kroonikad: Koiduränduri teekond“, „Me oleme Millerid“, „Jaanipäev“ jpt), kelle kehastatud tegelase romantiliste huvide sihtmärk on laulja ja näitlejanna Naomi Ackie („Star Wars: Skywalkeri tõus“) kehastatav tegelaskuju. Naomit näeme ka tuleval aastal Whitney Houstoni eluloofilmis „I Wanna Dance with Somebody“.

Dagmar Raudam

Režissöör
Malachi Smyth
Stsenarist
Malachi Smyth
Osades
Will Poulter, Lydia Wilson, Johnny Flynn, Naomi Ackie, Roger Ashton-Griffiths
Produtsent
Ben Pullen, Matthew James Wilkinson
Operaator
Darran Bragg
Monteerija
Sadaf Nazari
Muusika
Johnny Flynn
Produktsioon
Sentinel Entertainment, Stigma Films, Trigger Films
Produktsioon
WestEnd Films
Kestus
Keel
inglise
Subtiitrid
inglise, eesti

Filmi Shortlisti lisamiseks logi palun sisse

Režissöör
Malachi Smyth

Malachi Smyth on sündinud Põhja-Iirimaal ja õppinud Edinburghi ülikoolis Saksamaa aja- ja mõttelugu. Ta on teinud oma karjääri jooksul mitu lühifilmi nii stsenaristi kui ka lavastajana. Tema kirjutatud filmid „The Architect“ ja „School of Life“ pälvisid hulganisti auhindu, nagu ka tema režissööridebüüt „Light of the World“, mis pälvis žürii eripreemia Houstoni Worldfestil. Ta on kirjutanud stsenaariumi ka praegu Tanel Toomi ulmefilmile „Gateway 6“, mille võtted toimuvad praegu ja mis esilinastub kinodes 2022. Samuti on tal töös mitu tele- ja filmiprojekti. „Skoor“ on tema esimene täispikk filmilavastus.

Seansid

Saal 2 Coca-Cola Plaza
Seanss110202 / Skoor
Subtiitrideesti, inglise
Seansi kestus
Treiler