Skeemitajad

Pealkiri inglise keeles
Schemers
Režissöör
Dave McLean
Riik
Suurbritannia
Aasta
2019
Festival
Tartuff

Kultusfilmi "Trainspotting" vaibiga komöödia režissöör Dave McLeani noorpõlveajast, mis viib vaataja varajastesse kaheksakümnendatesse, kui Dundee-nimelises väikelinnas kusagil Ida-Šotimaa pärapõrgus ehk kohas, millest keegi polnud suures muusikaäris midagi kuulnud, otsustasid kolm elujanulist noormeest hakata tõusvate Briti bändide produtsentideks.
Pärast jalgpallikarjäärist loobumist hakkab Davie (Conor Berry) koos kahe semuga mõtlema noorte ja vihaste bändide esindamisele, tuues neid Dundee ööklubidesse esinema. Kuigi nende karjäär ei tõota tulla just paljulubav, sest muusikaärist tahavad ampsu saada kõik, ka gangsterid, terendavad peagi noormeeste silme ees suur raha, glamuur ja hiilgav tulevik. Ei möödugi palju aega, kui nende uksele koputab oma esimesel tuuril olev hilisem heviroki lipulaev Iron Maiden…
Filmi režissöör Dave McLean on tänaseks üks edukamaid Inglise promootoreid, tänu kellele said britid osa tõusvate Ameerika grunge-ansamblite Smashing Pumpkins, Green Day ja muidugi Nirvana tähelennust. McLean seisab ka 1990. aastate ühe edukama Briti bändi Placebo edu taga.

Režissöör
Dave McLean
Stsenarist
Dave McLean, Kyle Titterton
Osades
Conor Berry, Sean Connor, Grant Robert Keelan
Operaator
Alan C. McLaughlin
Keel
Inglise
Kestus

Kas oled filmi juba näinud? Osale publiku lemmikfilmi hääletuses.

Anna filmile oma hääl

Seansid