Balti esilinastus

Rulaunelm

Ingliskeelne pealkiri
Skate Dreams
Režissöör
Jessica Edwards
Riik
USA
Aasta
2022
Festival
22. PÖFFi noorte- ja lastefilmide festival Just Film
Programm
DOC@Just
Žanr
draama
Teema
elustiil, naised, rulasõit

Rulaga sõitmine pole ainult vajadus adrenaliini järele, see on elustiil. Ja eelkõige vabadus, elustiili „ela ja lase elada“ manifestatsioon. Paraku peetakse rulatajaid siiani mingiteks kahtlasteks tänavail jõlkujateks, kellel pole muud paremat teha. „Skate Dreams” on dokumentaalfilm eri ajastute naisrulatajatest, kes on pidanud kõvasti vaeva nägema, et end meestekeskses spordis kehtestada. California päikese all võivad aga vahel teoks saada nii mõnedki unistused.

Peeter Kormašov

Režissöör
Jessica Edwards
Osades
Jessyka Bailey, Jordyn Barratt, Cara-Beth Burnside, Kouv ‘Tin’ Chansangva, Amy Gunther Ellington, Nicole Hause, Mimi Knoop, Jaime Reyes, Jesse Van Roechoudt, Alexis Sablone, Nora Vasconcellos, Lisa Whitaker, Alex White
Produtsent
Erin Owens, Jessica Edwards
Operaator
Jenni Morello
Monteerija
Maya Tippett
Helilooja
Arianna Gil, Sarah Snider, Brujas
Produktsioon
Film First, Topiary Productions
Rahvusvaheline müük
Submarine Entertainment
Kestus
Keel
khmeeri, inglise
Subtiitrid
inglise
Teised festivalid
South by Southwest
Režissöör
Jessica Edwards

Jessica Edwards asutas 2010. aastal produktsioonifirma Film First, et toota ja lavastada lühi- ja täispikki dokumentaalfilme. Ta kasutab oma mitmekülgset tausta filmirežissööri, -produtsendi ja publitsistina, et luua ja toetada dokumentaallugude jutustamist. Oma 10-aastase karjääri jooksul iseseisva filmipublitsistina on ta töötanud koos filmitegijatega nagu Sofia Coppola, David Lynch, vennad Coenid, Gus Van Sant, David Cronenberg ja paljud teised. Tema auhinnatud debüütfilm “Seltzer Works” esilinastus SXSW-l ja kajastati PBS sarjas “POV” 2010. aastal. Tema teised lühidokumentaalid, nende seas “Tugs” (2011), “The Landfill” (2012) ja “Slowerblack” (2017), linastusid filmifestivalidel üle maailma, seal hulgas Sundance, SXSW, Hot Docs, Full Frame, IDFA ja mitmed teised. Variety nimetas ta üheks kümnest dokumentalistist, keda jälgida. Jessica debüüt täispika dokumentaalfilmiga “Mavis!” soulmuusika legendist Mavis Staples’ist ja tema perebändist The Staples Singles esilinastus HBO-s 2016. aastal ja seda näidati enam kui tosinas riigis üle maailma. Ta pälvis Peabody auhinna silmapaistvate saavutuste eest dokumentalistikas 2017. aastal. Edwards on olnud aktiivne uue meedia maastikul Film Firsti VR sisustuudio Scenic kaudu, kus ta on teinud koostööd väljaannetega nagu Wall Street Journal nende 360 videodokumentaalidega Samsung Geari, Google Daydream ja muude VR platvormide jaoks. Edwardsil on magistrikraad meedia erialal New Schoolist New Yorgis ja bakalaureusekraad kinoõpingute erialalt Montréali Concordia Ülikoolist kodumaal Kanadas. Ta elab ja töötab Brooklynis, New Yorgis.

Filmograafia
Mavis! (2015, doc), Skate Dreams (2022, doc)

Just Filmi esitleja

Seansid

4. saal Apollo Kino Solaris
Seanss021303 / Rulaunelm
Subtiitridinglise
Seansi kestus
6. saal Apollo Kino Lõunakeskus, Tartu
Seanss042301 / Rulaunelm
Subtiitridinglise
Seansi kestus
2. saal Apollo Kino Solaris
Seanss121103 / Rulaunelm
Subtiitridinglise
Seansi kestus
Treiler