fbpx

Programm

Shorts
Shorts Rahvuslik võistlusprogramm

Žanr

Rahvuslik võistlusprogramm 3

National Competition 3
Rahvuslik võistlusprogramm 3

Sünopsis

Kuigi peavoolu kino pakub meile autodega tagaajamisi, plahvatusi ja elust suuremaid superkangelasi, peitub tegelik draama meie igapäevaelus.

Kõige meeldejäävamad ning kõige vapustavamad hetked on need, mida me kogeme oma igapäevaelus. Siinne filmide valik esitlebki täpselt seda, mis lühifilmidel nii hästi välja tuleb. Need keskenduvad meie eksistentsi sellistele situatsioonidele, mis ulatuvad banaalsustest kuni ühe ajajärgu raputamiseni, mis vormivad meid selleks, kes me oleme ja mida me teeme. Kohutavatest tragöödiatest täiskasvanuks saamise lugudeni, ühest majast teise kolimiseni ja perekonna loomiseni – need filmid meenutavad meile aegu, mil kõik, mida arvasime end teadvat, muutus igaveseks.

Imet oodates

Režissöör: Aljona Suržikova
Eesti
Aasta: 2019
Filmi kestus: 00:14
Eesti, Vene

Naise suurim kingitus on rõõm anda elu uuele olendile. Suurim valu - lapsekaotus - aitab näha ilu elus. See film räägib elust ja sellest, kui imeline see on, et me elame.

Uued algused

Režissöör: Tanno Mee
Eesti
Aasta: 2019
Filmi kestus: 00:15
Eesti

Mees aitab naissoost kliendil poiss-sõbra juurde sisse kolida. Selle naise jaoks, kes otsib kohta elus, pole ei see ega ka järgmine kolimine viimaseks korraks.

Cante

Režissöör: Teresa Baroet
Eesti
Aasta: 2019
Filmi kestus: 00:05

Anonüümne mees püüab steriilses kontoriruumis leida rahu oma eksistentsiga, pöördudes selleks traditsioonide poole. Ta kuulab Cante Alentejanot, traditsioonilist laulu, mis aitab tal jagu saada kaasaegse töö ja ühiskonna üksluisusest ja mõttetusest.

Sõlm

Režissöör: Andres Losada
Eesti
Aasta: 2019
Filmi kestus: 00:19
Eesti

Anton on õbluke 12-aastane poiss, kes kardab tagaaias olevat kuuri. Ta võtab nõuks minna kaasa oma venna Markuse ja kiusajatest sõpradega, et uurida üht mahajäetud vanglat. Kui kiusajad pöörduvad vendade vastu ja Markust alandatakse, on Anton sunnitud silma vaatama hirmule, mis toob päevavalgele perekonnatrauma, mille eest ei saa põgeneda.

Elu24

Režissöör: Kristjan Holm
Eesti
Aasta: 2019
Filmi kestus: 00:09

Veendunud poissmees Einar Jernskjegg võidab loteriiga.

Arvasin, et olen Superman

Režissöör: Rabbe Sandström, Nele Aunap
Eesti
Aasta: 2019
Filmi kestus: 00:21
Vene

Ukrainlane Jevgeni on pereinimene ja taksojuht Tallinnas. Ta sõidab mööda linna ning pihib suhete kohta naise ja lastega. Tal on kolm poega, kelle nad abikaasa Tanyaga on lapsendanud. Sõitmine on pääsetee nõudlikust pereelust, kuid samas koht, kus astuda samm tagasi ning vaadata oma elu kõrvalt.

R, november 22, 2019


17:15


Kino Artis, Saal 2, Tallinn

Seansi kood: 081601
Seansi kestus: 01:43

JÄLGI MEID

KONTAKT

ESITLEJAD

AMETLIKUD PARTNERID

TÄNAME

© 2019 MTÜ Pimedate Ööde filmifestival