fbpx

Programm

Shorts
Shorts Rahvuslik võistlusprogramm

Žanr

Rahvuslik võistlusprogramm 2

National Competition 2
Rahvuslik võistlusprogramm 2

Sünopsis

Eestis on palju müüte ja legende. Muistendid müstilistest olenditest ja lihtsameelsete kangelaste riugastest on sulandunud kultuuri, mis on uhke nii enda mineviku kui ka suhte üle end ümbritseva maailmaga. Mitmed siinse valiku filmid uurivad, kuidas müüdid ja legendid imbuvad riiki ja selle inimestesse, ning jutustavad ka lugusid, mis on muutunud lahutamatuks osaks teistest kultuuridest.

Kuid filmi tegemine tähendab juba iseenesest müütide ja legendide loomist ning ka siinse valiku filmid loovad fantastilisi uusi maailmasid, mis kutsuvad publikut nägema asju teisest vaatepunktist. Ning nagu kõik head lood ikka, on ka need mõeldud vaatajat kütkestama ja tekitama elamusi, samamoodi nagu need on mõeldud jääma kauaks teie mälestustesse.

Süda Sõrve sääres

Režissöör: Eeva Mägi
Eesti
Aasta: 2019
Filmi kestus: 00:24
Eesti

Poeetiline dokumentaalfilm meestest, kellede hinged on täis ilu, tuld ja elujõudu, aga ka ääretut üksindust. Need mehed elasid Sõrve sääres Põdra külas, kus nende ainukene mängukaaslane oli kaval viinakurat. Villi jutustab loo sellest, kuidas viinakurat sõbrad trikkidega ära meelitas. Aga kuidas siis Villi ikka veel elus on?

Orpheus

Režissöör: Priit Tender
Eesti
Aasta: 2019
Filmi kestus: 00:13

Orpheuse muusika võlub nii loomi kui taimi. Oma lauluga suudab ta isegi armastatu Eurydike allilmast päästa. On vaid üks tingimus: Orpeheus ei tohi maa peale naastes kordagi selja taha vaadata, et veenduda, kas tema armastatu talle ka järgneb.

Vahetus

Režissöör: Noah Ambrose
Eesti
Aasta: 2019
Filmi kestus: 00:08
Eesti

Tuuli ja Kaspar vajavad linnaelust pausi ja pagevad onni metsikus looduses, et kahekesi olla. Või nii nad vähemalt arvasid...

Emme

Režissöör: Raoul Kirsima
Eesti
Aasta: 2019
Filmi kestus: 00:03
Eesti

Väike poiss on üksinda kodus ja joonistab pilti suurtest hirmuäratavast koletisest ja ühest endale armsast inimesest, kui vali koputus ja purjus isa kojusaabumine tema tegevuse katkestavad. Raske ohkega jätab poiss joonistuse sinnapaika, et otsida ema juurest rahu ja toetust.

Karv

Režissöör: Oskar Lehemaa
Eesti
Aasta: 2019
Filmi kestus: 00:15
Eesti

Häbelik ja kiilanev 35-aastane Leo sulgeb end korterisse, et proovida juuksekasvu soodustava vedeliku abil välimust parandada. Vedeliku toimel juhtuvad tema juuste ja nahaga mitmed grotesksed metamorfoosid ning kui Leo üritab olukorda kontrolli alla saada, muutub õhtu kiiresti kaoseks.

Toomas teispool metsikute huntide orgu

Režissöör: Chintis Lundgren
Eesti, Horvaatia, Prantsusmaa
Aasta: 2019
Filmi kestus: 00:18
Inglise

Pärast hästitasustatud inseneritööst ilmajäämist on noor kuum hunt Toomas sunnitud töötama gigolona, et oma peret ülal pidada. Ta hoiab seda oma raseda naise Viivi eest saladuses. Viivil on samuti saladus: ta käib naiste mõjuvõimu suurendamise seminaridel, mille osalisteks on ka meesorjad. Kui Toomas saab rolli seksfilmis, muutub saladuse hoidmine üha raskemaks.

N, november 21, 2019


17:45


Coca-Cola Plaza, Saal 6, Tallinn

Seansi kood: 070302
Seansi kestus: 01:41

JÄLGI MEID

KONTAKT

ESITLEJAD

AMETLIKUD PARTNERID

TÄNAME

© 2019 MTÜ Pimedate Ööde filmifestival