PÖFF : BNFF

Maailma esilinastus

Rätsep

Ingliskeelne pealkiri
Tailor
Pealkirja originaal
Raftis/Ράφτης
Režissöör
Sonia Liza Kenterman
Riik
Kreeka, Saksamaa, Belgia
Aasta
2020
Programm
Debüütfilmide võistlusprogramm
Žanr
mängufilm

Sonia Liza Kentermani, kreeka-saksa päritolu režissööri ja kirjaniku, kes on varem töötanud filmikunstniku ja ka režissööri assistendina, esimest lühifilmi „Nicoleta“ näidati 35 filmifestivalil ning see pälvis 14 auhinda. Teda on alati huvitanud emotsionaalselt laetud lood täiesti tavalistest inimestest, kes peavad ebatavalistes olukordades raskeid otsuseid langetama.

Sündmused hargnevad ühes rätsepatöökojas tänapäeva Ateenas. Peategelane Nikos (Dimitris Imellos) jätkab peretraditsioone, valmistades tellimustööna rätsepaülikondi. Isalt ande pärinud Nikos on lõksus väljasurevas firmas, mis ei suuda vastu pidada finantskriisi süngele reaalsusele. Klientide nappusele vaatamata jätkab Nikos õmblemist seni, kui tema isa haigestub ja pank ähvardab rätsepatöökoja ära võtta. Nikos hakkab tegutsema. Ta lahkub oma turvaliselt pööningukorruselt ja alustab algusest, suunates seekord tähelepanu naistele, et neile stiili ja enesekindlust pakkuda.

Kenterman toob vaatajani sügavalt isikliku ja liigutava ülevaate Kreeka lähiajaloo karmidest ja süngetest hetkedest. Läbi Nikose loob ta romantilise ja ajatu paralleelmaailma. Nikose lugu pakub inspiratsiooni, mis lisab karmile hallile reaalsusele pisutki valgust ja värvi. „Rätsep“ on täiskasvanuks saamise lugu, mis murrab pimedusest välja lootusele vastu.

Vassilis Economou

Režissöör
Sonia Liza Kenterman
Stsenarist
Sonia Liza Kenterman, Tracy Sundeland
Osades
Dimitris Imellos, Tamila Koulieva, Thanasis Papageorgiou, Stathis Stamoulakatos, Dafni Michopoulou
Produtsent
Ioanna Bolomyti
Operaator
George Michelis
Monteerija
Dimitris Peponis
Muusika
Nikos Kypourgos
Produktsioon
Argonauts Productions, Elemag Pictures, IOTA Production
Kestus
Keel
kreeka
Subtiitrid
eesti, inglise

Filmi Shortlisti lisamiseks logi palun sisse

Režissöör
Sonia Liza Kenterman

Sonia Liza Kenterman on kreeka-saksa päritolu filmilavastaja ja -stsenarist, kes on õppinud Londoni filmikoolis režiid. Tema debüütlühifilm „Nicoleta“ pälvis 14 auhinda 35 eri festivalil üle kogu maailma. „Rätsep“ on tema esimene täispikk filmilavastus.

Parima filmi auhind, stipendium 5000 eurot National Geographicult

Treiler