Portselanist sõda
Igapäevase pommitamise ajal puhuvad Ukraina kunstnikud elu sisse pisikestele portselankujudele.
Keset Venemaa jõhkrat sissetungi Ukrainasse otsivad kolm kunstnikku – Slava Leontjev, Anja Stasenko ja Andrei Stefanov – trotslikult kunstis ilu ja eesmärki, kaitstes samal ajal oma kultuuri ja riiki. Kui sõdurid peavad sõda tsiviilelanike vastu, jäävad kunstnikud paigale ja haaravad kaamerate, kunsti ning esimest korda isegi relvade järele. Vaatamata igapäevasele tulistamisele suunab Anja oma vastupanu kunsti. Ta kujutab koos Slavaga pisikeste portselanist kujukeste abil, mis ärkavad hämmastava animatsiooni abil ellu, idüllilist minevikku, ebakindlat olevikku ja tulevikulootusi. Andrei riskib eluga, et päästa oma pere ja filmib nende teekonna üles, samal ajal kui Slava õpetab tsiviilelanikke võitlema.
See hingemattev dokumentaalfilm on lugu vastupanuvõimest ja tervenemisest sõja tingimustes.
Brendan Bellomo (1984) on Ameerika režissöör, stsenarist, monteerija ja produtsent. Ta kirg lugude jutustamise vastu sai alguse juba lapsepõlves. Aastal 2009 pälvis ta lavastamise eest tudengi-Oscari lühifilmiga „Bohemibot”. Ta juhendas eriefektide osakonda Sundance’i filmifestivalil auhinnatud ja Oscarile nomineeritud filmis „Metsiku lõunamaa asukad” (2012). Aastal 2019 valmis tal lühike ulmefilm „Extra Ordinary”. Ta on töötanud Annie Leibovitziga viimase ülemaailmse näituse „Women: New Portraits” juures.
Porceilan War (2024, doc)
Slava Leontyev sündis Ukrainas bioloogide perekonda. Esmane režissöörikogemus tuli kaaslavastades dokumentaalfilmi „Portselanist sõda” (2024) – mille tarbeks valmistas ta koos oma naise ja kauaaegse koostöötpartneri Anya Stasenkoga mitmeid portselanist skulptuure. Ühendades oma armastuse looduse ja kunsti vastu, on Leontyev terve elu tegelenud maalimise, fotograafia, graafilise disaini ja kunstiteooriaga. Ta on endine Ukraina erijõudude sõdur ning kõrgelt hinnatud relvainstruktor end Venemaa agressiooni vastu kaitsvatele tsiviilisikutele.
Porceilan War (2024, doc)