PÖFF : 2021 : BNFF

Euroopa esilinastus

Pime armastus

Ingliskeelne pealkiri
Blind Love
Režissöör
Damien Hauser
Riik
Keenia, Šveits
Aasta
2021
Festival
25. Pimedate Ööde filmifestival
Programm
Debüütfilmide võistlusprogramm
Žanr
romantiline draama

Minimaalse eelarvega ühemehefilm viib meid pandeemiast räsitud Keenia argipäeva, kus valu ja armukadedust ei esine üksnes kõige erksamates unistustes. Zürichis sündinud eksperimenteerija Damien Hauser naaseb oma kodumaale üllaste kavatsustega näidata, kui halvasti koheldakse seal puudega inimesi. Tegutsedes ühtaegu filmi režissööri, stsenaristi, monteerija, operaatori, helilooja ja helirežissöörina, kaasas ta filmi mängima mitteprofessionaalidest kohalikud, kes pole tõenäoliselt isegi kordagi päris kinos käinud ega ühtki filmi näinud.

Filmi tegevus toimub kaugel Nairobist, kusagil pärapõrgus, kus valitsevad jõhkrad kombed. Brian on pime ja vajab koolist koju minekul abi. Ühel saatuslikul päeval võtab kurt Abel selle ülesande enda peale. Kuna nad ei suuda suhelda ei sõnade ega žestide abil, kujuneb kahel noorel välja oma viis, et vahetada mõtteid ja ihasid, kirgi, frustratsioone ja hirme selles kättemaksuhimulises kogukonnas, mis paraku selle teistest erineva paari südantlõhestavalt reedab.

Ebatavaliselt kaunis mitteromantiline armulugu jõuab Tallinna pärast esilinastust Durbani filmifestivalil ning tekitab valusaid küsimusi mitte nii kaasaegse Keenia rabavas autentsuses.

Edvinas Pukšta

Režissöör
Damien Hauser
Stsenarist
Damien Hauser
Osades
Jacky Amoh, Joash Shaban Kopilo, Mr. Legacy
Operaator
Damien Hauser
Monteerija
Damien Hauser
Kestus
Keel
suahiili
Subtiitrid
eesti, inglise

Filmi Shortlisti lisamiseks logi palun sisse

Režissöör
Damien Hauser

Damien Hauser (snd 2001) on Šveitsi-Keenia filmiprodutsent, stsenarist ja lavastaja, kes on sündinud Zürichis. Ta alustas filmide tegemisega juba 7-aastaselt. Aastatel 2016-2020 sai ta filmihariduse SAE koolis Šveitsis, seejärel töötas reklaamfilme tootvas firmas Filme von Draussen. Tänaseks on Damieni pagasis nii lühifilme, reklaame, muusikavideoid kui ka mitmeid lühiformaadi projekte. Kuid tema suur armastus on alati kuulunud lugude jutustamisele. Tema esimene täispikk film „Pime armastus“ on filmitud Keenias, Bungomas, ajal, kui ta külastas oma sugulasi väikeses linnakeses.

Seansid

Saal 2 Coca-Cola Plaza
Seanss110201 / Pime armastus
Subtiitrideesti, inglise
Seansi kestus