Maailma esilinastus

Peegelpildis

Ingliskeelne pealkiri
In the Mirror
Pealkirja originaal
Spogulis
Režissöör
Laila Pakalniņa
Riik
Läti, Leedu
Aasta
2020
Programm
Põhivõistlusprogramm

Muinasjutud on lood, mida meile lapsena räägitakse ning mida me täiskasvanuna enda ümber kõikvõimalikes karakterites taaskohtame.

Režissöör ja stsenarist Laila Pakalniņa on oma isepäiselt filmikeele ja narratiiviga eksperimenteeriva loominguga teinud ilma nii filmifestivalidel, mis jäävad seitsme maa ja mere taha, kui ka möödunud aastal siinsamas PÖFFi programmis dokumentaalfilmiga „Lusikas“. Juba 1998. aastal põimis tema Cannes’is linastunud film „King“ muinaslugusid ühiskonnakriitikaga. Sedapuhku on „Tuhkatriinu“ järel kord „Lumivalgekese“ käes.

Kes meist ei mäletaks kurja võõrasema, kelle halvaendelisusest andis aimdust piiritu enese-imetlus oma peegelpildilt igapäevast kiidulaulu nõudes? Tänapäeval räägivad inimesed regulaarselt oma peegelpildiga kordi rohkem, kui kuri võõrasema seda kogu muinasjutu vältel tegi. „Peegelpildis“ paigutab aga „Lumivalgekese“ maailma jõusaali, kus otsitakse CrossFitist valatud higipisarate saatel vastust küsimusele, kes on kõige tugevam ja vastupidavam siin ilma peal. Selles loos räägivad kõik ühtviisi oma peegelpildiga, milleks on kelmika mänglevusega asetatud vaataja perspektiiv. Mida näeb inimene, kes vaatleb ainuüksi iseennast, ja mis jääb selle kõige taustal märkamata? „Peegelpildis“ serveerib vastuseid kõrgel kunstilisel tasemel, pelgamata seejuures absurdihuumori pikantsust.

Elise Eimre

Režissöör
Laila Pakalniņa
Stsenarist
Laila Pakalniņa
Osades
Madlēna Valdberga, Elza Leimane, Lauris Dzelzītis, Gatis Gāga, Kaspars Gods, Ģirts Krūmiņš
Produtsent
Laila Pakalniņa
Operaator
Gints Bērziņš
Monteerija
Ieva Veiveryte
Muusika
Vygintas Kisevičius, Paulius Kilbauskas
Produktsioon
Hargla Company, Just a Moment
Kestus
Keel
läti
Subtiitrid
eesti, inglise

Filmi Shortlisti lisamiseks logi palun sisse

Grand prix parimale filmile, stipendium 20 000 eurot Tallinna linnalt

Treiler
Q&A ehk vestlus filmitegijaga