Rahvusvaheline esilinastus

Otsad lahti

Ingliskeelne pealkiri
Unmoored
Režissöör
Caroline Ingvarsson
Riik
Ühendkuningriik
Aasta
2023
Festival
27. Pimedate Ööde filmifestival
Programm
Debüütfilmide võistlusprogramm
Žanr
draama, kriminaalfilm
Teema
loodus, naised

Põnev psühholoogiline põnevusdraama viib tõelistele Ameerika mägedele ja paelub algusest lõpuni.

Kui edukas rootsi telesaatejuht Maria kuuleb abikaasa vastu esitatud šokeerivatest süüdistustest, variseb kogu ta elu kokku.

Lavastaja Caroline Ingvarssoni debüütfilmis rullub oskuslikult lahti lugu, mis hoiab vaatajaid pinevil. Meid tõmmatakse Maria keerukasse süütunde ja enesepettuse võrku, kuid samuti seatakse provokatiivselt ja nutikalt kahtluse alla mõte õigesti käitumisest. Ootamatu sündmuste jada tekitab pidevalt pinget ja põnevust, mis nii erutab kui paneb ka mõtlema. Seda võimendab veelgi filmi maaliline maastik. Olgu tegu rahuliku Rootsi looduse või kummitavalt kaunite Inglise rabadega, kõhe atmosfäär peegeldab hästi Maria sisemist segadust.

Film paistab eriti silma tugeva loojutustuse ja inimpsüühika uurimise poolest. Maria on ilus ja karismaatiline naine, kes kehastab võrdselt nii jõudu, haavatavust kui ka keerukust. Tema teod antud olukorras tabavad universaalset nooti, tõstatades küsimusi meie moraalsete valikute ja varjatud saladuste kohta. Me kõik oleme Maria.

„Otsad lahti“ on haarav filmikunsti meistriteos, mis ühendab silmapaistva näitlejatöö, hingematvad maastikud ja intrigeeriva narratiivi, et pakkuda sügavalt kaasahaaravat kogemust. Kohustuslik vaatamine kõigile psühholoogiliste põnevusdraamade armastajatele.

Malaika Bova

Režissöör
Caroline Ingvarsson
Stsenarist
Michèle Marshall
Osades
Mirja Turestedt, Thomas W. Gabrielsson, Kris Hitchen, Sven Ahlström, Anna Próchniak, Marta Zmuda Trzebiatowska, Ia Langhammer
Produtsent
Naomi Despres, Michèle Marshall, Mariusz Wlodarski
Operaator
Michał Dymek
Monteerija
Agata Cierniak
Helilooja
Martin Dirkov
Produktsioon
Desmar, Lava Films
Rahvusvaheline müük
The Yellow Affair
Kestus
Keel
inglise, poola, rootsi
Subtiitrid
eesti, inglise
Režissöör
Caroline Ingvarsson

Caroline Ingvarsson on Malmöst pärit filmirežissöör. Filmihariduse on ta saanud Sydney Filmikoolis ja Londoni ülikoolis, kus ta lõpetas ajakirjanduseriala magistrikraadiga. Tema lühifilm „Beneath the Spaceship“ (2015) esilinastus Toronto filmifestivalil. Tema lühidokumentaalfilm „The Dogwalker“ pälvis publikuauhinna nii Palm Springsis kui ka Uppsala lühifilmide festivalil. Tema järgmine lühifilm „We Were Three“ (2018) esilinastus Tribeca festivalil ja pälvis Bonnie stipendiumi Göteborgi filmifestivalil. „Otsad lahti“ on tema esimene täispikk mängufilm.

Filmograafia:

Seansid

2. saal Apollo Kino Coca-Cola Plaza
Seanss080202 / Otsad lahti
Subtiitrideesti, inglise
Q&A külalisedCaroline Ingvarsson (Director), Michele Marshall (Producer), Mirja Turestedt (Cast)
Q&A kestus
Seansi kestus
Kinosaal Elektriteater, Tartu
Seanss094202 / Otsad lahti
Subtiitrideesti, inglise
Seansi kestus
Saal 1 Kino Artis
Seanss122102 / Otsad lahti
Subtiitrideesti, inglise
Seansi kestus
Treiler
PÖFF TV - kohtumine filmitegijaga
for chat functionality lives in data.yaml