Maailma esilinastus

Olümpose modell

Ingliskeelne pealkiri
Model Olimpia
Pealkirja originaal
Modell Olimpia
Režissöör
Frédéric Hambalek
Riik
Saksamaa
Aasta
2020
Festival
24. Pimedate Ööde filmifestival
Programm
Debüütfilmide võistlusprogramm

Ülima põhjalikkusega viimistletud debüütfilm uurib ühe nooruki vaimumaailma tumedaid ihasid ja ühe ema kanaemalikke kasvatusmeetodeid.

Meeleheitel ema (Anna Steffens) on nuputanud välja kummalise plaani oma poja abistamiseks. Nooruk (Alban Mondschein) kannatab destruktiivsete fantaasiate all, mis tiirlevad surma ja vägivalla ümber. Et neist häirivatest kinnisideedest vabaneda, nõustub ta ema väljatöötatud teraapiaprogrammiga.

Ometi ei saa vaataja filmi esimeses pooles mingit aimu poisi keerulisest sisemaailmast, pigem esitletakse publikule ema poolt kontrollitud eksperimentaalkeskkonda. „Kas sinuga on kõik hästi? Mida sa vajad? Millist karistust sa soovid? Tee midagi!“ Need on vaid mõned tavafraasid poisi vaimse seisundi pidevaks kaardistamiseks, millest saavad alguse mitmed masendavad tavad ja manipuleerivad strateegiad.

Inimestevahelised suhted on selles filmis moondunud subjekti ja objekti suheteks, andes ruumi mõtisklustele vaimuhaigusest, aga ka näiteks teemal loodus versus liighoolitsus. Aina õõvastavamale pinnale astudes uurib Hambalek ema ja poja suhet ning selle tumedaid saladusi esteetilise erapooletuse ja julgusega.

Christoph Gröner

Režissöör
Frédéric Hambalek
Stsenarist
Frédéric Hambalek
Osades
Alban Mondschein, Anna Steffens, Mathilde Bundschuh, Mira Benser, Denis Larisch
Produtsent
Mariana Schneider, Frédéric Hambalek
Operaator
Alexander Griesser
Monteerija
Matthias Pfeiffer
Kestus
Keel
Saksa
Režissöör
Frédéric Hambalek

Frédéric Hambalek (snd 1986) on õppinud filmi ja Ameerika tsivilisatsiooni Johannes Gutenbergi ülikoolis Mainzis. Stsenaristina on ta pälvinud Tankred Torsti Auhinna käsikirja „One Man's Happiness“ eest. ZDFi produtseeritud telefilm pälvis mitu teleauhinda, sellele järgnesid stsenaariumite kirjutamine Saksa hittsarjale ja telefilmile „Jackpot“. „Olümpose modell“ on režissööri esimene täispikk filmilavastus.

Seansid

Saal 7 Coca-Cola Plaza Tallinn
Seanss040502 / Olümpose modell
SubtiitridEesti, Inglise
Seansi kestus
Treiler