Rahvusvaheline esilinastus

Nõusolek

Ingliskeelne pealkiri
Consent
Pealkirja originaal
Le consentement
Režissöör
Vanessa Filho
Riik
Prantsusmaa
Aasta
2023
Festival
27. Pimedate Ööde filmifestival
Programm
Põhivõistlusprogramm
Žanr
draama
Teema
inimsuhted

Vladimir Nabokovi Lolita on võrgutav noor tüdruk, kes ajab peategelase meeleheitele, või nii seda räägiti... Aga kui Lolita jutustaks enda loo, siis mida tema ütleks? Just sellega üllatabki meid Vanessa Filho oma kõige oodatumas filmis „Nõusolek“, mis on valminud Vanessa Springora autobiograafilise romaani põhjal.

Pariis, 1985. Vanessa on 13-aastane, kui ta kohtub viiekümneaastase tunnustatud kirjaniku Gabriel Matzneffiga. Teismelisest saab kultuuri- ja poliitilikamaailmas kõrgelt hinnatud mehe armuke ja muusa. Neiu kaob suhetesse ja kannatab üha rängemalt kogenud kiskja hävitava mõju all. Tema kannatused süvenevad veelgi, kui Gabriel avaldab kogu maailmale nende suhte intiimsed üksikasjad. Tüdruk saab avaliku alanduse ja hukkamõistu osaliseks. Ohvriks langenud Vanessa kogub end lõpuks piisavalt, et kütt ta enda lõksu püüda.

„Nõusolek“ on Filho („Ingli nägu”, 2018) ja operaatori Guillaume Schiffmani („Artist”, 2012) teine koostöö. See on provokatiivne ja intelligentne. Intrigeerivat narratiivi ülendab peen visuaalne keel. Haruldane aare kõigile filmifännidele, kes ihkavad ehedat kinokogemust.

Milani Perera

Režissöör
Vanessa Filho
Stsenarist
Vanessa Filho, Vanessa Springora, François Pirot
Osades
Kim Higelin, Jean-Paul Rouve, Laetitia Casta, Élodie Bouchez, Jean Chevalier
Produtsent
Carole Lambert, Marc Missonnier
Operaator
Guillaume Schiffman
Monteerija
Marion Monestier, Sophie Reine
Helilooja
Audrey Ismaël, Olivier Coursier
Produktsioon
Moana Films, Windy Production, Panache Productions, La Compagnie Cinématographique, France 2 Cinéma, Les Films du Monsieur
Levitaja
Best Film
Rahvusvaheline müük
SND - GROUPE M6
Kestus
Keel
prantsuse
Subtiitrid
eesti, inglise
Režissöör
Vanessa Filho

Vanessa Filho (1980) on Prantsuse videograaf, stsenarist, režissöör, muusik ja fotograaf. Ta alustas karjääri lühifilmide ja dokumentaalide lavastamisega. 2004. aastal kohtus Simon Buret’ ja Olivier Coursier’ga, kes otsustasid moodustada grupeeringu AaRON ja võtsid ta enda klippe ja fotosid tegema. “Nõusolek“ on Filho teine täispikk film pärast draamat „Ingli nägu“, mis osales 2018. aastal Cannes'i filmifestivalil ja kus peaosa mängis Marion Cotillard.

Filmograafia:
Primitifs (2002), Gueule d'ange (Angel Face, 2018), Le consentement (Consent, 2023)

Grand prix parimale filmile, stipendium 20 000 eurot Tallinna linnalt, Auhind parimale režissöörile, stipendium 5000€ Alexelalt

Seansid

Chill-saal Apollo Kino Coca-Cola Plaza
Seanss120102 / Nõusolek
Subtiitrideesti, inglise
Q&A külalisedVanessa Filho (Director, Screenwriter), Carole Lambert (Producer), Clara Flageollet-Schmit (Producer), Kim Higelin (Cast)
Q&A kestus
Seansi kestus
Kinosaal Athena Keskus, Tartu
Seanss134101 / Nõusolek
Subtiitrideesti, inglise
Seansi kestus
4. saal Apollo Kino Solaris
Seanss141405 / Nõusolek
Subtiitrideesti, inglise
Seansi kestus
Treiler
PÖFF TV - kohtumine filmitegijaga
for chat functionality lives in data.yaml