Maailma esilinastus

Õnnelik tüdruk

Ingliskeelne pealkiri
Lucky Girl
Pealkirja originaal
Я, Ніна
Režissöör
Marysia Nikitiuk
Riik
Ukraina, Saksamaa
Aasta
2022
Festival
26. Pimedate Ööde filmifestival
Programm
Põhivõistlusprogramm
Žanr
draama
Teema
haigus, eneseteostus, naised

Kas elu väärib elamist ja vapustavatele väljakutsetele ei tohiks alla anda? Nina Sokil on populaarse telesõu oskamatu, labane, halastamatu ja isekas saatejuht. Kohalik kalestunud südamega superstaar armastab provotseerida nii saates osalejaid kui ka vaatajaid odavate intriigidega, et Instagramis väärtõdesid paljastades rohkem laike koguda. Nina on karismaatiline ning armastus ja õnn saadavad teda, kuni glamuurne elu paiskab ta teele ootamatult rasked katsumused. Kuidas suudab nii tugev ja murdumatu naine saada üle rasketest terviseprobleemidest?

Väljamõeldud lugu Nina võitlusest kuulsuse ja haigusega on inspireeritud teleajakirjanik Janina Sokolova dramaatilisest elust: ta läbis samasuguse põrgu, langedes kuulsuse tipust ellujäämise õudusesse, mida keegi Facebookis ei kajasta. Tegu on mitteadapteeritud tõsieludraamaga Ukraina ühelt kõige andekamalt režissöörilt Marõsja Nikitjukilt (debüütfilm „Kui puud langevad“ rändas pärast esilinastust Berlinale Panoramal ringi kõikjal maailmas), kes konstrueerib ülimalt täpse tehnilise rütmiga, stroboskoobiga valgustatud, küünilise huumori ja sünge atmosfääriga vürtsitatud jahmatavalt jõhkra katastroofidraama, mida on ebamugav vaadata.

Näeme filmis akrobaatikatrikke, dinosaurusi ja kohutavaid piinu, mida annab edasi teatrinäitleja Ksenja Hõžnjak, kes portreteerib Ninat purunematu, enesekindla, hapra, mässulise ja üksildase võitlejana, kes tervitab surma kui oma sõbrannat. Oma esimeses filmirollis demonstreerib postitantsija ja psühholoog igas episoodis oma vääramatut jõudu ning viib meid viimase piirini, et kogeda kujuteldamatult hirmutavat ja külmavärinaid tekitavat valu.

Edvinas Pukšta

Režissöör
Marysia Nikitiuk
Stsenarist
Marysia Nikitiuk
Osades
Ksenia Khyzhniak, Oleksiy Tritenko, Maxym Panchenko, Liliya Nesterenko, Kseniya Braginets, Igor Koltovskiy
Produtsent
Yanina Sokolova, Julia Sinkevych, Olesya Korzhenevska, Svitlana Yatsynych, Oleksii Moskalenko, Alexandra Ivchenko
Operaator
Sergiy Mykhalchuk
Monteerija
Ivan Bannikov
Helilooja
Anton Baibakov
Produktsioon
Yanina Sokolova Production, san cinema UG & Co KG
Rahvusvaheline müük
Reason8
Kestus
Keel
ukraina
Subtiitrid
eesti, inglise
Režissöör
Marysia Nikitiuk

Marysia Nikitiuk õppis Kiievis nii Tarass Ševtšenko nimelises Riiklikus Ülikoolis kui ka Karpenko-Kary Teatri-, Kino- ja Televisiooniülikoolis. Alates 2012. aastast on ta töötanud stsenaristina, filmide lavastamisega alustas 2014. a. Tema esimene täispikk film „Kui puud langevad“ pälvis suure tähelepanu ning linastus kõikjal maailmas, sh PÖFFil 2018. aastal. Film nomineeriti 10. kategoorias Ukraina Filmiakadeemia Auhinna jagamisel. Samuti pälvis see Aasta Avastuse preemia Ukraina filmikriitikutelt.

Filmograafia
Koly padayut dereva (Kui puud langevad, PÖFF 2018), Lucky Girl (2022)

Grand prix parimale filmile, stipendium 20 000 eurot Tallinna linnalt

Seansid

Chill-saal Apollo Kino Coca-Cola Plaza
Seanss090102 / Õnnelik tüdruk
Subtiitrideesti, inglise
Q&A külalisedMarysia Nikitiuk (Film Director), Julia Sinkevych (Producer), Yanina Sokolova (Producer), Kseniia Khyzhniak (Actress), Serhiy Mykhalchuk (Cinematographer)
Q&A kestus
Seansi kestus
Kinosaal Elektriteater, Tartu
Seanss102202 / Õnnelik tüdruk
Subtiitrideesti, inglise
Seansi kestus
2. saal Apollo Kino Solaris
Seanss131104 / Õnnelik tüdruk
Subtiitrideesti, inglise
Seansi kestus
Treiler
PÖFF TV - kohtumine filmitegijaga