Nõiad otse põrgust

Ingliskeelne pealkiri
Witches Straight from Hell
Režissöör
Susanna Smanjov
Riik
Eesti
Aasta
2023
Festival
HÕFF 2023
Programm
HÕFFi Eesti žanrifilmide võistlusprogramm
Žanr
õudukas

Kahe aasta tagusel HÕFFil apokalüpsisefilmiga "Rikutud hing. Viirus" debüteerinud Susanna Smanjov on tagasi oma uue filmiga, mis linastub esmakordselt suurel ekraanil.

Film räägib kahest armunud naisnõiast, keda seob sügav kiindumus. Nende idüllilist kooselu rikub ootamatult maja ukse taha saabunud lärmakas kamp, kes on teel kontserdile, kuid kelle auto ootamatult välja sureb. Palunud nõidadelt öömaja, avastavad tülikad võõrad kummalisi asju, sealhulgas vibu, mille hooletu käsitsemise tõttu üks nõidadest hukkub. Kuna keegi ei taha süüd omaks võtta, otsustatakse ka teine nõid tappa ja surnukeha seejärel peita. Kuid keegi ei aima, et nõiad on surematud ning hakkavad peagi oma tapjatele ränka kättemaksu hauduma.

Üksjagu kõmu tekitanud "Nõiad otse põrgust" on transnaisest režissööri Susanna Smanjovi teine pikk mängufilm, mida võib nimetada ka õhinapõhiseks trash´iks (filmi eelarve on alla 500 euro) – alates Toomas Aria "Õiglusest" on see žanr muutunud vaat et kohustuslikuks HÕFFi programmi osaks. Tegemist on pesuehtsa autorifilmiga, kus režissöör täidab ka kõiki teisi rolle näitlemisest monteerimiseni.

Režissöör
Susanna Smanjov
Stsenarist
Susanna Smanjov
Osades
Kristiina Trunberg, Susanna Smanjov, Merike Roosileht, Carmen Jõgimaa, Grete Martin, Juhan Rodrik, Ole Parmas, Indrek Prodel, Piret Poom
Produtsent
Susanna Smanjov, Harly Kirspuu
Operaator
Sofia Zdanova
Monteerija
Susanna Smanjov
Produktsioon
Susanna Leedi Productions, MTÜ Võõras Mure
Kestus
Keel
eesti
Treiler