fbpx

Programm

Shorts
Shorts New Talents võistlusprogramm: anima

Žanr

New Talents võistlusprogramm: anima 1

New Talents Competition: Animation 1
New Talents võistlusprogramm: anima 1

Sünopsis

Kas mäletad veel neid lõbusaid vanu aegu, kui mõtlesime ise koletisi välja? Kui tobedate mängude võitmine oli nii tähtis, et aeg justkui kadus ning külastused vanaisa juurde tundusid lõputud? Kui oleme noored, tundub kõik igavene. Kuid vahest peame silmitsi seisma kaotusega, olgu selleks lähedased, sisemine õnn, usk või noorus. See on hetk, kui meie ellu tuleb täiskasvanuiga ning emotsionaalsed väljakutsed tuleb läbi tunnetada, mitte lihtsalt üle elada.

Erksaid värve ja lapselikku mängulisust täis programmil ei tasu lasta end petta. Lapsi ära kaasa võta!

Peitusemäng

Režissöör: Barbora Halířová
Tšehhi
Aasta: 2019
Filmi kestus: 00:07

Laste mängu taustal räägitakse lugu ajast ja selle tajumisest. Mängu võitmiseks saab noorest poisist vana mees ja tema elu kahaneb peitusemänguks. Lapsepõlve mälestustest loodud poeetilised visioonid jutustavad loo, mis on tuttavad ka mõnele täiskasvanule.

Silm silma vastu

Režissöör: Julia Ploch
Poola
Aasta: 2018
Filmi kestus: 00:17
Inglise

Filmi sündmused põhinevad kangelase teekonna müüdil. Tegevustik toimub suure järve kohal, mille kallastel elavad konnad. Nad vestavad lugusid iidsest jumalast, teiselpool vett elavast hiiglaslikust sägast. Film jälgib kahe tegelase saatust. Üks on Punane Konn, müütiline kangelane, kes jättis kodu, et leida tõde; teine on Väike Konn, laps, kes soovib astuda oma kangelasliku eeskuju jälgedes. Filmi edenedes kahe konna teed ristuvad ja mõned saladused leiavad lahenduse.

Gravitatsioon

Režissöör: Matisse Gonzalez
Saksamaa
Aasta: 2019
Filmi kestus: 00:11
Hispaania

Osad päevad on kerged, osad aga rasked. Maailmas, kus gravitatsioon on pidevas muutumises, pead sa leidma midagi, mis aitab sul pinnal püsida

Lahus

Režissöör: Diana Cam Van Nguyen
Tšehhi
Aasta: 2018
Filmi kestus: 00:10
Tšehhi

Kasutades nii mängufilmi kui animatsioonielemente, käsitleb linateos eluga toimetulekut pärast lähedase kaotust. Kolme noore päriselu kogemusi kombineeritakse animeeritud lõikudega, mis kujutavad valulikke olukordi ja annavad aimu nende mõtetest, kes on juba väga varakult pidanud surmaga kokku puutuma.

Kaaslane

Režissöör: Chaerin Im
USA
Filmi kestus: 00:04

“Paaritumisrituaal trükistel, tahvlitel ja peegeldustel.” Eksperimentaalfilm, mis ühendab animatsiooni, graafika ja fotograafia.

Ikka juhtub

Režissöör: Michaela Mihalyi, David Štumpf
Tšehhi, Slovakkia, Prantsusmaa
Aasta: 2019
Filmi kestus: 00:13

Hooldaja on kõigest väsinud - oma pettunud naisest ja ühest täiesti masendunud hirvest. Nende ühine meeleheide viib nad absurdsete sündmusteni, sest… halbu asju ikka juhtub.

Tuulelohe

Režissöör: Martin Smatana
Tšehhi, Slovakkia, Poola
Aasta: 2019
Filmi kestus: 00:13

Film jutustab surmaga seotud küsimustest, kuid teeb seda lihtsal metafoorsel ja sümboolsel moel, näidates suhet väikese poisi ja tema vanaisa vahel. Film selgitab, et keegi meist ei ela igavesti ja kõik elavad olendid peavad mingil hetkel surema, kuid see ei tähenda veel teekonna lõppu.

K, november 20, 2019


17:45


Kino Artis, Saal 2, Tallinn

Seansi kood: 061601
Seansi kestus: 01:35

JÄLGI MEID

KONTAKT

ESITLEJAD

AMETLIKUD PARTNERID

TÄNAME

© 2019 MTÜ Pimedate Ööde filmifestival