Balti esilinastus

Nädalavahetuse mässajad

Ingliskeelne pealkiri
Weekend Rebels
Pealkirja originaal
Wochenendrebellen
Režissöör
Marc Rothemund
Riik
Saksamaa
Aasta
2023
Festival
23. PÖFFi noorte- ja lastefilmide festival Just Film
Programm
Lastefilmide võistlusprogramm, ECFA võistlusprogramm
Žanr
koguperefilm, draamakomöödia, lastefilm
Teema
peresuhted, erivajadustega inimesed, sport

Südamlik ja liigutav lugu põhineb Mirco ja Jason von Juterczenka raamatul, kus nad kirjeldavad oma pere katsumusi ja ohtraid jalgpallivõistlusi. Mirco poeg Jason on autistlik, mistõttu peavad kõik iga päev tema seatud reegleid järgima. Kuigi Jason on targemgi kui keskmine täiskasvanu, on kooli juhtkonnal ta käitumisest kõrini ja perel soovitatakse panna poiss erivajadustega laste kooli. Asja päästmiseks lepib muidu tööga hõivatud Mirco pojaga kokku, et viimane püüab koolis hästi käituda ning vastutasuks aitab Mirco tal leida lemmik jalgpalliklubi nagu õigele sakslasele kohane. Aga valiku tegemiseks peab Jason kõigepealt kõiki klubisid nende kodustaadionitel mängimas nägema. Algab ainulaadne ja mõistagi sekeldusi täis isa-poja seiklus üle terve riigi, et Jason saaks põhiliigade 56 tiimi kohta arvamuse kujundada.

Oliver Põder

Soovitatav vanus: 7+

Režissöör
Marc Rothemund
Stsenarist
Richard Kropf
Osades
Florian David Fitz, Cecilio Andresen, Aylin Tezel Fatime, Joachim Król, Petra Marie Cammin, Milena Dreissig, Leslie Malton, Tilo Nest, Michaela Wiebusch, Ilknur Boyraz
Produtsent
Justyna Muesch, Quirin Berg, Max Wiedemann
Operaator
Philip Peschlow
Kunstiline juht
Uwe Szielasko
Monteerija
Hans Horn, Chris Mühlbauer
Helilooja
Hans Hafner, Johnny Klimek
Rahvusvaheline müük
Picture Tree International
Kestus
Keel
saksa
Subtiitrid
eesti, inglise
Režissöör
Marc Rothemund

Marc Rothemund (1968) alustas karjääri oma isa, lavastaja Sigi Rothemundi assistendina, samuti režissööride Helmut Dietli, Bernd Eichingeri, Dominik Grafi ja Gérard Corbiau assistendina. Marci debüütfilm, „Armastusstseenid planeedilt Maa“ (1998), esilinastus Berliini filmifestivalil ja võitis Baieri filmiauhinna parima noore režissööri kategoorias. Seejärel asus ta lavastama kassahitist teismeliste komöödiat „Sipelgad püksis“ (2000). Marci rahvusvaheline läbimurre tuli filmiga „Sophie Scholli viimased päevad“ (2005), mis pälvis Berliini filmifestivali ametlikul konkursil parima režissööri Hõbekaru. Film pälvis ka nominatsiooni 78. Oscarite jagamisel. Marc on jätkanud oma edukat karjääri filmidega, mis säravad nii kommerts- kui kriitikute rindel, nagu näiteks „Minu pimekohting eluga“ (2017) ja „See meeletu süda“ (2018). „Nädalavahetuse mässajad“ on tema uusim film, mille kodumaist linastust on LEONINE Studioselt oodata 2023. aasta sügisel.

Filmograafia:
Valik/Selected: Love Scenes from Planet Earth (1998), Ants in the Pants (2000), Sophie Scholl: The Final Days (2005), Pornorama (2007), Groupies bleiben nicht zum Frühstück (2010), Men Do What They Can (2012), The Girl with Nine Wigs (2013), Da muss Mann durch (2015), My Blind Date With Life (2017), This Crazy Heart (2017), Es ist zu deinem Besten (2020), Wochenendrebellen (Weekend Rebels, 2023)

Just Filmi esitleja

Seansid

4. saal Apollo Kino Solaris
Seanss011401 / Nädalavahetuse mässajad
Subtiitrideesti, inglise
Seansi kestus
7. saal Apollo Kino Coca-Cola Plaza
Seanss120701 / Nädalavahetuse mässajad
Subtiitrideesti, inglise
Seansi kestus
4. saal Apollo Kino Solaris
Seanss161402 / Nädalavahetuse mässajad
Subtiitrideesti, inglise
Seansi kestus
Treiler
for chat functionality lives in data.yaml