PÖFF : BNFF

Mustad prillid

Ingliskeelne pealkiri
Dark Glasses
Pealkirja originaal
Occhiali neri
Režissöör
Dario Argento
Riik
Itaalia, Prantsusmaa
Aasta
2022
Festival
HÕFF 2022
Programm
HÕFFi Põhiprogramm
Žanr
thriller, õudukas
Teema
vägivald, müstika, kättemaks

Keset hüpnootilist päikesevarjutust võtab salapärane sarimõrvar sihikule Rooma kõrgklassi prostituute. Diana (Ilenia Pastorelli) on üks neist. Meeleheitlikul katsel mõrvari eest põgeneda satub naine raskesse autoõnnetusse, mille tagajärjel ta kaotab nägemise. Pärast pikka rehabilitatsiooniperioodi saab Diana teada, et avarii ainus ellujäänu on 10-aastane hiina poiss Chin, kelle eest ta hoolitsema hakkab. Kahe eri kultuuridest pärit inimese vahel tekib seletamatu side, mis võimaldab neil end kaitsta sarimõrvari kättemaksu eest.

Sügisel 82. sünnipäeva tähistav Euroopa õudusfilmilegend Dario Argento ("Suspiria", "Sügavpunane", "Tenebrae") istub pärast kümneaastast pausi režissööritoolile filmiga, mis segab kurikuulsa Itaalia giallo-žanri pulp-meeleolu ja tema varajases loomingus legendaarseks saanud esteetilis-rõlge õuduse hõngu, kuigi seekord on filmi segatud ka tubli annus teravat irooniat.

Mitukümmend aastat tegemist oodanud Argento südameprojekt "Mustad prillid" esilinastus tänavusel Berliini filmifestivalil eriseansina ja tõestab Itaalia vanameistri jõulist naasmist pjedestaali kõrgeimale astmele, kust ta oli kahetsusväärsel kombel eemal ligikaudu 30 aastat.

Režissöör
Dario Argento
Stsenarist
Dario Argento
Osades
Ilenia Pastorelli, Asia Argento, Andrea Gherpelli, Mario Pirrello, Xinyu Zhang
Produtsent
Conchita Airoldi
Operaator
Matteo Cocco
Monteerija
Flora Volpeliere
Helilooja
Arnaud Rebotini
Produktsioon
Urania Productions
Levitaja
BestFilm
Rahvusvaheline müük
Wild Bunch International
Kestus
Keel
itaalia
Subtiitrid
inglise
Teised festivalid
Berlin
Režissöör
Dario Argento

Seansid

Suur saal Haapsalu Kultuurikeskus
SeanssMustad prillid
Subtiitridinglise
Treiler