Maailma esilinastus

Mulle teadaolevalt

Ingliskeelne pealkiri
As Far as I Know
Pealkirja originaal
Legjobb Tudomásom Szerint
Režissöör
Nándor Lörincz, Bálint Nagy
Riik
Ungari, Rumeenia
Aasta
2020
Programm
Debüütfilmide võistlusprogramm

Kriminaalkuriteos süüdistatavate, süüdimõistetute ja tegelike süüdlaste vahele pole võimalik tõmmata võrdusmärkidena õigluse kehtestavaid jooni. Selles kolmnurgas leidub alati süüdistatavaid, kes pole süüdi, ning süüdlasi, kelle süüd pole võimalik lõpuni tõestada. Läbi ajaloo on olnud ühed suurimad kõikumised võrdsuseni püüdlemises seksuaalkuritegude süükolmnurgas, kus tõendamine toimub suuresti naiste tahte argumenteerimisel.

Tõsielulisel lool põhinev „Mulle teadaolevalt” avab vägistamise tõttu algatatud kriminaalmenetluse keerulist protsessi ohvri abikaasa Dénesi perspektiivist. Aastaid kestnud nurjunud püüdlused rasestuda kannustavad Nóra ja Dénesi otsuseni adopteerida laps, kes liidaks nad pereks ja päästaks mõranema hakanud abielu. Pärast järjekordset vaidlusi täis õhtusööki, kus rõõmusõnumit peegeldab sõprade kahjutunne, otsustab Nóra minna restoranist omapäi koju linnaliinibussiga. Hommikul ärgates leiab Dénes enda kõrvalt tühja voodi. Pärast pingelist otsimist lõpuks koju vaaruv Nóra väidab, et teda on vägistatud. Ilma ühegi traagilise vigastuse ega reaalse tõendita hakkab Dénesile üha enam tunduma, et naise süüdistus on järjekordne meeleheitlik appikarje tähelepanu saada.

Algab teravalt pingeline tõe jaht aimduste jälgedes, mille käigus kaardistatakse tabavalt ka vaataja eelarvamused.

Elise Eimre

Režissöör
Nándor Lörincz, Bálint Nagy
Stsenarist
Nándor Lőrincz
Osades
Balázs Bodolai, Gabriella Hámori, Attila Menszátor-Héresz, Iván Fenyő, Juli Jakab
Produtsent
Mónika Mécs, Ági Pataki, Ernő Mesterházy, Zoltán Mártonffy
Operaator
Bálint Nagy
Monteerija
Márton Gothár
Muusika
Attila Fodor
Produktsioon
Inforg-M&M Film, Partnersfilm
Kestus
Keel
ungari
Subtiitrid
eesti, inglise

Filmi Shortlisti lisamiseks logi palun sisse

Režissöör
Bálint Nagy

Bálint Nagy (snd 1986) on Ungari filmilavastaja ja operaator. Ta on lõpetanud Budapesti Teatri- ja Filmikunsti Ülikooli filmioperaatorina. On keskendunud oma töös eelkõige reklaamfilmide, videoklippide ja lühifilmide ülesvõtmisele koos pikaaegse koostööpartneri Nándor Lőrincziga (snd 1986). Pärast mitmeid edukaid ja auhindu saanud lühivorme on nad nüüd valmis saanud oma esimese ühise debüütmängufilmi „Mulle teadaolevalt“.

Parima filmi auhind, stipendium 5000 eurot National Geographicult

Treiler
Q&A ehk vestlus filmitegijaga