Eesti esilinastus

Moonage Daydream

Ingliskeelne pealkiri
Moonage Daydream
Pealkirja originaal
Moonage Daydream
Režissöör
Brett Morgen
Riik
USA, Saksamaa
Aasta
2022
Programm
Screen International kriitikute valik
Žanr
muusikaline film
Teema
muusika, ajaloolised isikud

See ei ole hällist hauani dokumentaalfilm kõigi aegade ühest suurimast popikoonist David Bowiest. Neid on BBC vorpinud aastate jooksul ennastunustavalt ja need kujutavad endast staari Wikipedia- lehekülge arhiivikaadrite ja rääkivate peade taustal.

Kurt Cobaini lühikesest elust rääkinud innovaatilise dokfilmi „Montage of Heck“ tegija Brett Morgen pole ilmselgelt mees, kes huvituks persoonifilmide senistest konventsioonidest. Seetõttu ei saa me ilmselt ka öelda, et „Moonage Daydream“ kujutab endast dokumentaalfilmi. Vähemasti mitte traditsioonilist.

Meie ees rullub lahti otsekui kinematograafiline kaleidoskoop David Bowie etteastetest eri aastakümnete jooksul, taustal kõlamas väljavõtted Bowie usutlustest, mis ei kõlagi nagu intervjuud, vaid pigem nagu keskmisest sügavamad sisekaemused, tuues vaatajani Bowie erinevad persoonid – muusik, kunstnik, näitleja, maailmarändur. Tulemuseks film, mis on visuaalselt sama innovaatiline ning müstiline kui selle linaloo keskne tegelane. Ja kui see sisukirjeldus on pannud mõned melomaanid kahtlema, kas Bowie avab selles filmis suu üksnes intervjuudeks või laseb oma häälel ka kontserdilaval kõlada, siis vastus viimasele lauseosale on veenev „jah“, sest vaataja ette tulevad mehe mitmed ikoonilised etteasted, mille kestel kõlavad saalis tema mitte vähem ikoonilised laulud.

Timo Diener

Režissöör
Brett Morgen
Stsenarist
Brett Morgen
Osades
David Bowie
Produtsent
Brett Morgen
Monteerija
Brett Morgen
Produktsioon
Public Road Productions
Levitaja
Estonian Theatrical Distribution
Rahvusvaheline müük
Universal Pictures
Kestus
Keel
inglise
Teised festivalid
Karlovy Vary, Cannes, Toronto

Filmi Shortlisti lisamiseks logi palun sisse

Seansid

2. saal Apollo Kino Solaris
Seanss011102 / Moonage Daydream
Seansi kestus
Kinosaal Elektriteater, Tartu
Seanss042202 / Moonage Daydream
Seansi kestus
2. saal Apollo Kino Solaris
Seanss081104 / Moonage Daydream
Seansi kestus
Treiler