Maailma esilinastus

Mo Mamma

Ingliskeelne pealkiri
Mo Mamma
Režissöör
Eeva Mägi
Riik
Eesti
Aasta
2023
Festival
27. Pimedate Ööde filmifestival
Programm
Debüütfilmide võistlusprogramm
Žanr
draama, eksperimentaalfilm
Teema
loodus, suhted vanematega

„Mo Mamma“ paitab lahkumisvalu, mis jääb maha neisse, kel tuleb olla saatja.

Režissöör Eeva Mägi seisundifilm laotab suvesoojale õhtukastele eleegia, mis hakkab hargnema ema ja tütre leinana mööda erinevaid radu. Sihiks soov põgeneda tunnete eest, mida on rohkem, kui hing jaksab tunda. Teineteisest ummisjalu võimalikult kaugele sööstes ja siis jälle kogemata kohmakalt ristudes. Teadlikult üksteisest üle trampides. Et lahti kistud haavade hapras läheduses seda tingimusteta armastust üles leida. Need on rajad, mis väänlevad ümber Mamma kodu, kes on haiglas ja ei tule enam tagasi. Tütre poolt ostetud võimsat maamaja ümbritsevad küll maalilised vaated, kuid Mamma sellesse uhkesse luksusesse ei kuulu. Tema lugu ja kodu on olnud teistsugused. Ajad olid teised.

VHS-kaadritesse jäädvustatud lõiked Mammast elavad aga edasi selles filmis, mille vaikiv jõud avaneb intiimsuses. Film, mis laseb vaataja niivõrd lähedale, et naha all tunned ära iseenda ja teised sind ümbritsevad põlvkonnakaaslased. Fragmentidena kõlavad laused vanavanemate saatusest. Mundris meestest. Sellest vaeseomaks vaevatud vaesusest.

„Mo Mammas“ ilmutavad koos Mammaga südamepõue maetud ajaloopildid end mälestustena. Need on pildid üle põlvede kanduvast summutatud valust, leppimisest ja õnnest helisevatest hetkedest ühe vanaema, ema ja tütre elu edasi kandvas kolmainsuses.

Elise Jagomägi

Režissöör
Eeva Mägi
Stsenarist
Eeva Mägi
Osades
Helena Lotman, Eva Koldits
Produtsent
Marju Lepp, Sten-Johan Lill, Manfred Vainokivi, Eeva Mägi
Operaator
Sten-Johan Lill
Produktsioon
Filmivabrik, Kinosaurus Film
Kestus
Keel
eesti
Subtiitrid
inglise
Režissöör
Eeva Mägi

Eeva Mägi (1987) on õppinud Tartu Ülikooli õigusteaduskonnas, Maastrichti Ülikoolis ja seejärel BFM-is dokumentaalfilmirežiid. 2017. aastal osales ta Werner Herzogi töötoas Kuubal. Mägi töötab ka vandeadvokaadina ning on keskendunud autoriõiguste kaitsele. Ta on Kinoliidu, Eesti Dokumentalistide Gildi ja Eesti Advokatuuri liige. 2018. aastal pälvis ta Eesti Kultuurkapitali noore filmitegija preemia julge visiooni teostamise eest lühidokumentaalfilmis „Lembri Uudu“. 2020. aastal võitis tema „Süda Sõrve sääres“ parima dokumentaalfilmi auhinna Melbourne’i rahvusvahelisel filmifestivalil, millega kaasneb õigus kandideerida Oscarite lühidokumentaalfilmi kategoorias. 2022. aastal esilinastus Mägil aga vesterni žanrisse valatud lühi(ooper)film „3. oktavi F“, mis pälvis auhinna PÖFF Shortsil. ""Mo Mamma"" on Mägi esimene täispikk mängufilm.

Filmograafia:
Mo Mamma (2023), Kellele ma naeratan (2023, doc)

Seansid

2. saal Apollo Kino Coca-Cola Plaza
Seanss070201 / Mo Mamma
Subtiitridinglise
Q&A külalisedEeva Mägi (Director, Producer, Screenwriter), Eva Koldits (Cast), Helena Lotman (Cast)
Q&A kestus
Seansi kestus
Kinosaal Elektriteater, Tartu
Seanss084201 / Mo Mamma
Subtiitridinglise
Seansi kestus
Saal 1 Kino Artis
Seanss162103 / Mo Mamma
Subtiitridinglise
Seansi kestus
Treiler
PÖFF TV - kohtumine filmitegijaga
for chat functionality lives in data.yaml