Metsikud väljad

Ingliskeelne pealkiri
The Wild Fields
Pealkirja originaal
Дике поле
Režissöör
Yaroslav Lodygin
Riik
Ukraina, Holland, Šveits
Aasta
2018
Festival
PÖFFi veebikino 2022
Programm
Au Ukraina filmitegijatele!
Žanr
draama, komöödia, seiklusfilm
Teema
inimene vs ühiskond, seiklused, huumor

Kuuldused iisterni surmast ei vasta tõele. Vastupidi, 31-aastane ukrainlane Jaroslav Lodõhin on vändanud groteskse ja lõbustava, samas teravalt ühiskondliku filmi, mis värskendab žanri kaanoneid.

Harkivis elav Herman naaseb vastu tahtmist kodukohta Donbassis, et võtta üle vennale kuulunud bensiinijaam, millele ihub hammast piiriülene maffia. Selle ümber laiuvad metsikud väljad on ajalooliselt esimene värav Ida teel Läände – koht, kus erinevad huvid ikka ja jälle põrkuvad. Vanas bensukas toimuvast saab Ukraina pöörase elu ja ühiskondlike suhete mudel, teravmeelne mõistujutt ajast, kus on juba aimata peagi puhkevat Donbassi sõda.

Kaurismäki, Coenid, Sergio Leone spagetivesternite legendaarsed vastasseisud – neid ja veel paljut muud pastišeeritakse siin elegantselt, noorusliku särtsuga ja kohati väga naljakalt. Filmist kiirgab head loomingulist energiat ja selle sõnum – igaüks peaks kaitsma oma metsikuid välju – on praeguses ajas väga aktuaalne. Film põhineb Ukraina noorema põlvkonna ühe tuntuma kirjaniku Serhi Žadani auhinnatud romaanil „Vorošilovgrad“. Muide, seesama linn kannab praegu Luhanski nime.

Film esilinastus 2018. aastal PÖFFi debüütfilmide võistlusprogrammis täissaali ees.

Hea filmivaataja!

Meil on Sulle palve: me näitame filme tasuta, aga palume Sul toetada Ukrainat rahalise annetusega. Selline on ka filmitegijate soov.

Teeme koostööd MTÜ-ga Slava Ukraini, kes kogub meditsiinitehnikat ja -vahendeid, riideid ja toitu, mis toimetatakse Eesti Rotary klubide hangitud kiirabiautodega otse Ukrainasse. Nädala jooksul on teele saadetud juba seitse autotäit humanitaarabi. See on kõige kiirem viis, kuidas teie annetus Ukrainasse jõuaks.

MTÜ-le Slava Ukraini saad annetada, helistades numbritele:

9009003 - annetad 10 €
9009191 - annetad 25 €

Või tee oma annetus otse MTÜ Slava Ukraini arvelduskontole EE727700771007665845, märkides makse saajaks MTÜ Slava Ukraini ja makse kirjelduseks "Annetus".

Lisaks saad Ukrainat toetada ÜRO Ukraina Humanitaarfondi või veebilehekülje @Helping.Ukraine vahendusel, mis koondab erinevaid fonde.

Suur aitäh!

MTÜ Slava Ukraini
Pank: LHV Pank
Makse saaja: MTÜ Slava Ukraini
IBAN: EE727700771007665845
Makse kirjeldus: Annetus

Režissöör
Yaroslav Lodygin
Stsenarist
Natalia Vorozhbyt, Serhiy Zhadan, Yaroslav Lodygin
Osades
Oleg Moskalenko, Vladimir Yamnenko, Georgiy Povolotskiy, Oleksiy Gorbunov, Ruslana Khazipova
Produtsent
Vladimir Yatsenko
Operaator
Serhiy Mykhalchuk
Helilooja
Fima Chupakhin
Produktsioon
Arthouse Traffic
Kestus
Keel
vene, ukraina
Subtiitrid
inglise

Seansid

Virtuaalsaal Veebikino
SeanssMetsikud väljad
Subtiitridinglise
Treiler